Spork bardzo poręczy i wygodny. Jest dość sztywny ale mogło by być lepiej. Taj czy siak jesy ok. Jest lekki jak to tytan ale nie jest wypolerowany jak na zdjęciach.
Spork firmy Light My Fire to lekki niezbędnik wielokrotnego użytku, który łączy w sobie funkcje łyżki, widelca i noża. Wykonany został z tytanu. Idealnie sprawdzi się na co dzień, podczas trekkingu lub na biwaku.
Niewielkie rozmiary i minimalna waga sprawiają, że spork jest niezwykle łatwy w przenoszeniu. Można go transportować nawet w bocznej kieszeni bojówek. Odporny na korozję i wysoką temperaturę. Sporka Light My Fire Titanium można myć w zmywarce.
Dane techniczne
Materiał: tytan
Wymiary: 170 x 39 x 20 mm
Waga: 20 g
Producent: Light My Fire, Szwecja
Militaria.pl jest dealerem premium marki Light My Fire.
Light My Fire to szwedzka marka założona w 1995 roku, która początkowo zdobyła popularność dzięki naturalnej rozpałce MayaSticks sprowadzanej z Gwatemali. Prawdziwy przełom nastąpił wraz z wprowadzeniem krzesiwa magnezowego, wzorowanego na sprzęcie szwedzkiej armii - produktu, który stał się obowiązkowym elementem wyposażenia wielu miłośników outdooru i survivalu. W 2005 roku firma zaprezentowała zestaw MealKit z kultowym sporkiem, łączącym funkcje łyżki, widelca i noża - gadżetem, który sprzedał się w milionach egzemplarzy na całym świecie i do dziś uchodzi za symbol marki. Produkty Light My Fire, projektowane i w dużej mierze wytwarzane w Szwecji, wyróżniają się wysoką jakością i charakterystycznym wzornictwem. Spork Light My Fire trafił nawet do oferty NASA, jako praktyczne narzędzie wykorzystywane w kosmosie. Dziś marka obecna jest w ponad 50 krajach, inspirując do aktywnego spędzania czasu w terenie.
| Materiał | tytan |
|---|---|
| Składane | Nie |
| Waga | 20 g |
| Wymiary | 170 x 39 x 20 mm |
| EAN | 7331423013197 |
| Kod producenta | 4212401110 |
| Producent | Light My Fire |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 41
-
-
Spork lekki. Dosyć giętki. Niby tytanowy a po 4 latach używania i to sporadycznego kilka razy w roku - zaczął rdzewieć. Tytan raczej rdzewieć nie powinien. Używany do jedzenia zwykłych potraw, nie maczany w kwasach. Albo trafiłem na felerny egzemplarz albo nie do końca jest wykonany z tytanu.
-
Świetna rzecz. Lekka i mega wytrzymała. Podstawowe wyposażenie każdego ekwipunku. Bardzo dobrze wykonany Spork. Przetestowany w boju. W domu też go używam, więc jest dosyć mocno eksploatowany. Polecam.
-
Ultralekki i mega wytrzymały spork, idealny gdy zależy nam na każdym gramie ekwipunku. Łatwo się myje ręcznie czy też w zmywarce i nie łamie tak łatwo jak plastik.
-
Świetny spork, bardzo lekki ale solidny. Nie rozumiem jednak potrzeby robienia noża z jednej z krawędzi - jak dla mnie chybiony pomysł, nawet jeżeli nie miałbym osobnego noża to potrzebowałbym czegoś innego co pełniłoby rolę widelca, a tak trzeba nieco bardziej zwracać uwagę żeby zbyt dynamicznie nie jeść ;)
-
Posiadam taki spork. Bardzo praktyczna rzecz, szczególnie w długie trasy, gdzie każdy gram ma znaczenie. Wydaje się trwały. Bardzo praktyczny i przemyślany.
-
To już mój drugi spork tytanowy tej firmy. Pierwszy zakupiłem dawno temu. Obecny różni się od starego. Stary model wg mnie lepszy - jest polerowany na końcach. Niemniej polecam tytan bo plastikowe sporki strasznie giętkie są.
-
Super produkt .teraz wiem że za długo czekałem z wymianą plastiku na tytan. Mogę polecić każdemu. Super jakość .
-
Po prostu miałem już dość połamanych, plastikowych sporków. Tu liczę, że to się nie wydarzy ;)
-
Faktem jest, tak jak kolega niżej napisał, że produkt różni się od tego co na zdjęciu (brak zmatowienia na rękojeści), jednak to nie ujmuje samemu sporkowi w funkcjonalności. Testowałem w terenie jak i w domu. Komora zupna zdaje egzamin, a nożo-widelec moim zdaniem lepiej się sprawdza od zwykłego widelca. Ma odpowiednie wyprofilowanie, a szerokość zębów też robi robotę. Szczerze polecam.
-
Bardzo lekki, używam od ponad roku zarówno w terenie jak i w domu. Jest trochę giętki, ale w niczym to nie przeszkadza
-
Spork niewyobrażalnie lekki, na działce, na wycieczce może się przydać. Jedyne, co mi nie pasuje do końca, to faktura, jest jakby szorstki. Użyteczny przedmiot.
-
bardzo dobra jakościowo i przydatna nie tylko na wypadach poza miasto, polecam, warto!
-
Fajna bo lekka i nie przejmuje zapachów. Trochę za miękka, zbyt łatwo się wygina.
-
Cena dosyć wysoka jak za łyżkowidelec :-) Ale mimo wszystko warto. Bardzo lekki i wytrzymały.
Brak opinii