Teleskop Opticon Sky Navigator 70F700EQ z pokrowcem i adapterem na telefon
Produkt archiwalny
Do góry
Teleskop soczewkowy o ogniskowej na poziomie 700 mm, stanowiący połączenie wysokiej jakości wykonania oraz zaawansowanych możliwości obserwacyjnych. Dzięki światłosile f/10 i zastosowaniu soczewki Barlowa 3x, możliwe jest uzyskanie maksymalnego powiększenia aż do 525x, co pozwala na obserwację Księżyca, planet Układu Słonecznego oraz jaśniejszych obiektów głębokiego nieba o zasięgu gwiazdowym do 11,8 magnitudo.
soczewka Barlowa, filtr kontrastowy, obiektyw, luneta
W modelu zastosowano specjalną soczewkę Barlowa, która umożliwia potrojenie zakresu powiększeń. Wymienny filtr kontrastowy służący do obserwacji Księżyca polepsza jakość obrazu, co pozwala na dostrzeżenie szczegółów (gór, mórz i kraterów) w czasie pełni. Duży obiektyw o średnicy 70 mm umożliwia uzyskanie szerokiego pola widzenia, a dodatkowa luneta celownicza ułatwia namierzanie obiektów.
okulary typu Kellner, odwracacz obrazu
Trzy okulary typu Kellner (4/9/20 mm) w połączeniu z wyciągiem okularowym 1,25" umożliwiają szybkie dostosowanie powiększenia do warunków obserwacji. Odwracacz obrazu prostuje go w pionie i poziomie, co ułatwia obserwacje naziemne.
solidny statyw, adapter na telefon, pokrowiec
elementy zestawu
  • teleskop
  • adapter na telefon
  • mapa nieba
  • mapa Układu Słonecznego
  • filtry Księżyca
  • filtr do obserwacji Słońca
  • 3 soczewki
  • okulary 3D
  • materiał z mikrofibry do czyszczenia
  • pokrowiec transportowy
  • ulotka z kodem QR
najważniejsze cechy
  • powiększenie 525x
  • luneta celownicza 5x24 mm
  • okulary typu Kellner
  • soczewka Barlowa 3x
  • odwracacz obrazu
  • akcesoria w komplecie
dane techniczne
Układ optyczny: refraktor (soczewkowy)
Powiększenie: 525x
Średnica obiektywu: 70 mm
Ogniskowa: 700 mm
Światłosiła: f/10
Zdolność rozdzielcza: 1,66″
Zasięg gwiazdowy (magnitudo): 11,8 mag
Luneta celownicza: 5x24 mm
Załączone okulary:
- Kellner 4 mm
- Kellner 20 mm
- Kellner 9 mm
Soczewka: Barlow 3x
Odwracacz obrazu: tak
Wyciąg okularowy: 1,25″
Montaż: azymutalny
Wysokość statywu: 66-114 cm
Długość tubusu min: 81-94 cm
Waga: 7000 g
Producent: Opticon
Więcej informacji
Waga 7 kg
Średnica obiektywu (mm) 70
Typ teleskopu Refraktor
Ogniskowa 700 mm