lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Wiatrówka Sig Sauer 1911 TACOPS 4,5 mm - Black
Wiatrówka wzorowana na popularnym pistolecie Sig Sauer 1911 TACOPS, taktycznej wersji platformy 1911. Zamek, szkielet, okładziny chwytu oraz magazynek pistoletu wykonane zostały z metalu. Wymiary i waga są bardzo zbliżone do palnego pierwowzoru, ponadto w modelu zastosowano system odrzutu zamka Blow-Back.
zasilanie kapsułą CO2
Do zasilania wiatrówki służy kapsuła CO2 12 g. W chwycie mieści się magazynek o pojemności 17 śrucin BB kalibru 4,5 mm. Szczelny układ gazowy pistoletu pozwala na uzyskanie prędkości wylotowej rzędu 91 m/s.
szkieletowa konstrukcja spustu, lewostronny gwint
Zastosowany spust i kurek o konstrukcji szkieletowej podkreślają taktyczny charakter repliki. Lufa została zakończona gwintem M14 x 1 CCW z radełkowaną nakrętką ochronną, co umożliwia montaż kompatybilnych akcesoriów wylotowych.
system odrzutu zamka Blow-Back
Model wyposażono w system Blow-Back powodujący odrzut zamka przy każdym strzale, dodatkowo zwiększając realizm użytkowania. W sytuacji, w której w magazynku nie ma śrucin, zamek pozostaje w tylnym położeniu. Frezowanie w tylnej części zamka ułatwia przeładowanie, dodatkowo wyprofilowana ostroga chroni dłoń strzelca przed uderzeniem w momencie cofania się zamka.
Mechaniczne przyrządy celownicze
W wiatrówce zastosowano mechaniczne przyrządy celownicze w postaci muszki i szczerbinki, z naniesionymi białymi oznaczeniami przyspieszającymi celowanie.
Antypoślizgowa faktura, zabezpieczenie przed niekontrolowanym strzałem
Zamek, korpus oraz okładziny rękojeści pistoletu wykonane zostały z metalu. Na okładziny naniesiono antypoślizgową, porowatą fakturę znaną z palnego pierwowzoru modelu TACOPS. Dzięki zastosowaniu powiększonego magwella i wydłużonej konstrukcji magazynka znacznie ułatwiono i przyśpieszono proces przeładownia. Łatwo dostępny przy pomocy kciuka obustronny bezpiecznik chroni użytkownika przed oddaniem przypadkowego strzału. Pistolet wyposażono także w ruchomy zamek, który po odciągnięciu przy pustym magazynku pozostaje w tylnym położeniu.
Szyna RIS 22 mm
Znajdująca się pod lufą szyna w standardzie RIS 22 mm pozwala na mocowanie wskaźnika laserowego lub oświetlenia taktycznego.
Najważniejsze cechy
- napęd CO2
- magazynek na 17 sztuk śrutu BB
- lewostronny gwint M14 x 1
- szyna montażowa RIS 22 mm
- kaliber 4,5 mm
- antypoślizgowe okładziny chwytu
- system Blow-Back
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Sig Sauer.
Sig Sauer to renomowany producent broni palnej, optyki oraz akcesoriów taktycznych, wywodzący się z Niemiec i USA. Marka jest znana na całym świecie z produkcji niezawodnych pistoletów, karabinów oraz sprzętu używanego przez wojsko, policję i strzelców cywilnych. Sig Sauer inwestuje w zaawansowane technologie, takie jak systemy optyczne BDX (Ballistic Data Xchange) oraz nowoczesne rozwiązania ergonomiczne i balistyczne.
| Stylistyka | Replika |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Metal |
| Klasa celności | Rekreacyjna |
| Rodzaj śrutu | BB (okrągły) |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 91.44 m/s |
| Napęd wiatrówki | CO2 12 g |
| Szyna na akcesoria | Tak |
| Kaliber | 4,5 mm (.177 ") |
| Blowback | Tak |
| Magazynek | Tak |
| Pojemność magazynka | 17 śrucin kalibru 4,5mm |
| Przeładowanie śrutu | Półautomatyczne |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Nie |
| Długość całkowita | 228.6 mm |
| Waga | 955 g |
| EAN | 798681688456 |
| Kod producenta | AIR-1911TAC-BB |
| Producent | Sig Sauer |
| EAN |