lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Wiatrówka Sig Sauer P320 Spectre Comp Blackout 4,5 mm - Black
Pistolet wiatrówkowy z gwintowaną lufą w kalibrze 4,5 mm, zasilany przy pomocy kapsuły CO2 12 g. Model jest wierną repliką Sig Sauera P320 Spectre Comp Blackout. Replika wykonana została niemal w całości z metalu. Podobnie jak w oryginale okładziny rękojeści wykonano z wytrzymałego tworzywa sztucznego o antypoślizgowej fakturze. Na zamek naniesione zostały oznaczenia Sig Sauera jak przy palnym pierwowzorze.
zasilanie kapsułą CO2
Do zasilania wiatrówki służy kapsuła CO2 12 g. Model wykorzystuje opatentowany system ładowania CO2 z dźwignią cam-lever, zintegrowaną w magazynku, który pozwala szybko wymienić kapsułę bez użycia narzędzi. Rozwiązanie umożliwia sprawną obsługę nawet jedną ręką, zwiększając wygodę eksploatacji i skracając czas przygotowania repliki do strzału.
Spust w systemie DAO, obustronny bezpiecznik
Mechanizm spustowy pracuje w systemie DAO (double action only) - co oznacza, że strzelanie jest możliwe z tzw. "samonapinaniem" - naciskając spust na całej długości najpierw napinany jest kurek, po czym jest zwolniony powodując strzał. Dźwignia blokady spustu została umieszczona po obu stronach pistoletu, dzięki czemu mogą z niego wygodnie korzystać osoby lewo i prawo ręczne.
Magazynek taśmowy
Wiatrówka wyposażona jest w niezależny magazynek, w którym umieszczona jest kapsuła CO2 12 g oraz magazynek taśmowy na śrut. W magazynku właściwym mieści się 20 sztuk śrutu grzybkowego typu Diabolo w kalibrze 4,5 mm. Śrut wystrzeliwany jest z prędkością 103,6 m/s. Zwolnienie magazynka następuje po przyciśnięciu przycisku zlokalizowanego u nasady kabłąka (osłony spustu) przy chwycie po lewej stronie pistoletu.
system odrzutu zamka Blow-Back
Model wyposażono w system Blow-Back powodujący odrzut zamka przy każdym strzale, dodatkowo zwiększając realizm użytkowania. Frezowanie w tylnej części zamka ułatwia przeładowanie, dodatkowo wyprofilowana górna część rękojeści chroni dłoń strzelca przed uderzeniem w momencie cofania się zamka.
Mechaniczne przyrządy celownicze
W wiatrówce zastosowano mechaniczne przyrządy celownicze w postaci muszki i szczerbinki, z naniesionymi białymi oznaczeniami przyspieszającymi celowanie.
Antypoślizgowa faktura, zabezpieczenie przed niekontrolowanym strzałem
Zamek i korpus pistoletu wykonane zostały z metalu, okładziny rękojeści z wytrzymałego polimeru. Na okładziny naniesiono antypoślizgową, porowatą fakturę. Dzięki zastosowaniu wydłużonej konstrukcji magazynka znacznie ułatwiono i przyśpieszono proces przeładownia. Łatwo dostępny przy pomocy kciuka obustronny bezpiecznik chroni użytkownika przed oddaniem przypadkowego strzału.
Szyna RIS 22 mm
Pod lufą znajduje się szyna RIS 22 mm, dzięki której można do pistoletu zamontować dodatkowe osprzęt jak celownik laserowy lub latarka. Na grzbiecie zamka znajduje się frez umożliwiający zamontowanie kolimatorów (do montażu kolimatora niezbędna jest specjalna płytka).
Najważniejsze cechy
- napęd CO2
- magazynek na 20 sztuk śrutu diabolo w kalibrze 4,5 mm
- szyna montażowa RIS 22 mm
- możliwość montażu kolimatora
- system szybkiej wymiany CO2
- kaliber 4,5 mm
- antypoślizgowe okładziny chwytu
- system Blow-Back
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Sig Sauer.
Sig Sauer to renomowany producent broni palnej, optyki oraz akcesoriów taktycznych, wywodzący się z Niemiec i USA. Marka jest znana na całym świecie z produkcji niezawodnych pistoletów, karabinów oraz sprzętu używanego przez wojsko, policję i strzelców cywilnych. Sig Sauer inwestuje w zaawansowane technologie, takie jak systemy optyczne BDX (Ballistic Data Xchange) oraz nowoczesne rozwiązania ergonomiczne i balistyczne.
| Stylistyka | Replika |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Metal |
| Klasa celności | Rekreacyjna |
| Rodzaj śrutu | Diabolo |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 103.6 m/s |
| Napęd wiatrówki | CO2 12 g |
| Szyna na akcesoria | Tak |
| Kaliber | 4,5 mm (.177 ") |
| Blowback | Tak |
| Magazynek | Tak |
| Pojemność magazynka | 20 śrucin kalibru 4,5mm |
| Przeładowanie śrutu | Półautomatyczne |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Tak |
| Długość całkowita | 216 mm |
| Waga | 1.05 kg |
| EAN | 798681720675 |
| Kod producenta | AIR-P320SC-177-BLK |
| Producent | Sig Sauer |
| EAN |