MĘSKIE PREZENTY
Natychmiastowa wysyłka! Darmowa dostawa od 50 zł!

Lornetki Tasco

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Cena (Od najniższej)
 3. Cena (Od najwyższej)
 4. Ocena (Od najniższej)
 5. Ocena (Od najwyższej)
 6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj
Szkła optyczne
Powłoka antyrefleksyjna
Wodoodporność lornetki

31 produktów

 1. (4)
  Wysyłka: Natychmiast
  255,20 zł 319,00 zł
  Oszczędzasz 63,80 zł
 2. (1)
  Wysyłka: Brak towaru
  219,00 zł 249,00 zł
  Oszczędzasz 30,00 zł
 3. (2)
  Wysyłka: Brak towaru
  79,99 zł 99,99 zł
  Oszczędzasz 20,00 zł
 4. (9)
  Wysyłka: Brak towaru
  99,99 zł 109,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł

31 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Wśród wielu dostępnych w naszej ofercie lornetek, posiadamy również modele firmy Tasco. Firma jest obecna na rynku już od 1954 roku i posiada w swojej ofercie wiele przyrządów optycznych takich jak teleskopy do obserwacji nieba, lunety, mikroskopy i nie zabraknie również lornetek. Tasco od roku 2002 jest spółką zależną od firmy Bushnell, która jest czołowym producentem sprzętów optycznych. Dzięki tak długiej obecności na rynku oraz współpracy z najlepszymi producentami na rynku produktów optycznych firmie udało się wzbogacić swoją ofertę o wiele modeli cechujących się bardzo dobrą jakością w stosunku do ceny, jaką trzeba za nie zapłacić. W zależności od naszych oczekiwań co do sprzętu oraz jego przyszłego zastosowania, wśród lornetek Tasco możemy wybierać między modelami z układem szkieł Roof lub Porro. Są to dwa podstawowe układy szkieł stosowane w konstrukcji lornetek.

Układ szkieł Roof cechuje się ułożeniem soczewek obiektywów w jednej linii z linią soczewek wzierników, co zapewnia nam niewielki gabaryt lornetki. Taki układ pozwala na uzyskanie małej wagi lornetki oraz niewielkich rozmiarów, co szczególnie docenią osoby, które będą często transportować lornetkę ze sobą. Taka budowa pozwala też uzyskać mniejszy minimalny dystans, na którym uda nam się wyostrzyć obraz. Przez nieco bardziej skomplikowany układ soczewek wewnątrz sprzętu, generują one większe straty światła, przechodząc przez kolejne soczewki. Aby zniwelować jak najbardziej niepożądane straty światła, na obiektywach stosuje się nanoszenie powłok antyrefleksyjnych, które zmniejszają liczbę występujących refleksów świetlnych mających negatywny wpływ na finalny obraz docierający do użytkownika. Lornetki Tasco występują również w układzie szkieł Porro, które dzięki innej budowie mogą zaoferować nam lepiej naświetlony obraz. Dzieje się tak za sprawą możliwości zastosowania dużo większego rozmiaru obiektywu, który pochłaniając większą ilość światła, w ostateczności odda lepszy obraz.

Budowa porro niesie ze sobą niestety nieco większy gabaryt sprzętu oraz jego wagę. Będzie o jednak idealny wybór dla osób, które nie potrzebują mieć lornetki zawsze ze sobą lub jej wielkość i waga nie stanowią przeszkody. W takich lornetkach, aby podnieść jakość obrazu, również stosuje się nanoszenie powłok antyrefleksyjnych na szkła. Z dodatkowych ciekawostek, które możemy spotkać, szykując się do zakupu lornetki Tasco, jest występująca w części modeli regulacja dioptrii. Pokrętło do takiej regulacji często znajduje się w prawym okularze i pozwala na zniwelowanie ewentualnych różnic między prawym a lewym okiem obserwatora. Docenią to szczególnie użytkownicy z wadą wzroku, gdyż do obserwacji przez lornetkę nie będą musiały zakładać okularów. Poszukując idealnej lornteki, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Militaria.pl, w której posiadamy wiele modeli w układzie Porro i Roof. Dzięki temu dostępna u nas gama modeli pozwoli zaspokoić oczekiwania szerokiego grona odbiorców.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49