ZIMOWA WYPRZEDAŻ DO -50% - OSTATNIE GODZINY

00 g 00 m 00 s

Lornetki Hawke

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Cena (Od najniższej)
 3. Cena (Od najwyższej)
 4. Ocena (Od najniższej)
 5. Ocena (Od najwyższej)
 6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Cena
Zastosuj
Powiększenie (x)
Średnica obiektywu (mm)
Szkła optyczne
Układ
Powłoka antyrefleksyjna
Wodoodporność lornetki

17 produktów

 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  1799,00 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  699,00 zł

17 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Firma Hawke zajmuje się produkcją optyki strzeleckiej od wielu lat. Jest to brytyjski producent ceniony na całym świecie ze względu na produkty wysokiej jakości oraz za świetny stosunek cena/jakość. Produkty firmy Hawke są dostępne do kupienia w ponad 40 krajach. W ofercie tej firmy znajduje się wiele systemów optycznych przeznaczonych do różnych rodzajów broni, mnóstwo lornetek oraz monokulary. W tej kategorii zostały umieszczone lornetki Hawke. Przed wyborem odpowiedniego modelu warto zapoznać się z parametrami i określić, które będą Ci najbardziej odpowiadać.

Ważną kwestią jest powiększenie. W lornetkach Hawke parametr ten to zazwyczaj 8x lub 10x. Parametr powiększenia informuje użytkownika o tym, jak bardzo obraz będzie powiększony w stosunku do tego, co widzimy gołym okiem. Kolejną ważną wartością jest średnica obiektywu. Lornetki Hawke wyposażone są w obiektywy o średnicach wahających się od 25 do 50 mm. Wybierając lornetkę, warto zdecydować się na większą średnicę obiektywu. Im ta wartość jest większa, tym obraz będzie jaśniejszy i wyraźniejszy. Jest to spowodowane lepszym zbieraniem światła przez obiektyw. Podczas wyboru lornetki warto także zwrócić uwagę na zakres pola widzenia. Ma ono bezpośredni związek z powiększeniem oraz średnicą obiektywu. Parametr pola widzenia przekazuje informacje o tym, jak duży obszar jest obejmowany przez lornetkę. W danych technicznych lornetek podawane są również wartości odstępu źrenicy wyjściowej. Oznacza to maksymalną odległość, jaka może wystąpić pomiędzy naszym okiem a okularem, przy której oglądany obraz pozostanie wyraźny. Jest to ważny parametr dla osób noszących okulary, które mogą przeszkadzać w przyłożeniu oka do okularu.

W lornetkach Hawke wykorzystywany jest system pryzmatu typu Roof, czyli dachowy. W systemie takiego typu okular, obiektyw oraz pryzmat ustawione są jednej linii. Wiązka światła początkowo rozdzielana jest na dwie, a następnie ponownie łączy się w jedną. Lornetki posiadające ten system charakteryzują się mniejszą budową, dzięki czemu są bardziej poręczne i z łatwością możesz schować je do plecaka lub zawiesić na szyi. Ich kompaktowość sprawia, że świetnie nadają się dla osób aktywnych fizycznie, ornitologów czy myśliwych. Tubusy lornetek produkowane są z lekkiego i wytrzymałego tworzywa, jakim jest poliwęglan. Dla większego zabezpieczenia od zewnątrz lornetka jest pokryta gumowaną powłoką. Aby zapobiec parowaniu optyki, tubusy wewnątrz są wypełniane suchym azotem oraz dodatkowo uszczelniane z użyciem o-ringów. W ofercie firmy Hawke można także wybierać wśród dostępnych monokularów. Są to kompaktowe urządzenia optyczne pozwalające oglądać oddalone przedmioty, ale tylko przy pomocy jednego oka. Monokulary są bardzo poręczne oraz kompaktowe. Idealnie nadają się dla osób, które chcą prowadzić obserwacje w terenie, ale nie mają tyle miejsca w swoim ekwipunku, aby zabrać ze sobą lornetkę. Monokulary charakteryzują się takimi samymi parametrami jak lornetki. Zachęcamy Cię do bliższego zapoznania się z ofertą lornetek i monokularów Hawke na naszej stronie Militaria.pl.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49