Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

00 g 00 m 00 s

Lunety do wiatrówek CO2, PCA i PCP

Schowaj Czytaj więcej

Często po zakupie pierwszej wiatrówki i po wystrzeleniu już niejednego pudełka śrutu, zaczynamy zadawać sobie pytanie: jaką kupić lunetę do wiatrówki? Chcielibyśmy postrzelać celniej i na dalsze odległości, ale jest to niewykonalne za pomocą standardowej muszki i szczerbinki. Z mechanicznych przyrządów strzelamy w przybliżeniu na dziesięć-piętnaście metrów. W poniższym tekście postaramy się podpowiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę, kiedy stajemy przed podobnym wyborem. Na początek przybliżmy, czym w ogóle jest luneta. Jest to optyczny przyrząd, który zastępuje nam mechaniczną muszkę i szczerbinkę. Możliwość przybliżenia celów, do których strzelamy, sprawia, że jesteśmy w stanie oddawać celniejsze strzały na dalsze odległości - aż do 100 metrów w przypadku najlepszych wiatrówek PCP. Lunety montowane na takich karabinkach charakteryzują się najlepszym obrazem.

Ustaw kierunek malejący

66 produktów

Strona
 1. (119)
  Wysyłka: w 48 godzin
  249,00 zł
 2. (47)
  Wysyłka: Natychmiast
  569,00 zł
Ustaw kierunek malejący

66 produktów

Strona

  Nie ważne, czy to wiatrówka CO2 czy PCA – lunety do tych wiatrówek określają podobne parametry. Po pierwsze - rodzaj krzyża, który będzie wyświetlany na obiektywie. Mamy tutaj do dyspozycji krzyże typu Mil-Dot, 30/30 czy krzyż ballistic. W zależności od tego, jaką dyscyplinę związaną ze strzelectwem uprawiasz, potrzebować możesz różnego rodzaju krzyża. Następnym krokiem dobrania najlepszej lunety do wiatrówki np. CO2 jest zakres oferowanego przybliżenia. Jeżeli mamy niewiele przestrzeni lub wiatrówkę zasilaną jednym nabojem CO2 12g, wystarczy nam zwykła luneta ze stałym, czterokrotnym powiększeniem. Jeżeli interesuje Cię luneta do wiatrówki PCP, radzimy spoglądać w stronę lunet o zmiennym powiększeniu, np. 3-9x. Zwiększy to szansę na oddanie celnego strzału przy większym dystansie, do którego przeznaczone są karabiny zasilane sprężonym powietrzem. Dodatkowo ważny jest rodzaj montażu, który musisz dopasować do optyki. Lunety montowane do wiatrówek PCA często są nieco mniejsze gabarytowo, ponieważ wiatrówki te zazwyczaj występują w formie pistoletów. Mamy wówczas mniej miejsca na montaż dodatkowego sprzętu. Ważna jest także waga lunety, która nie powinna być większa od wagi pistoletu. Na koniec zastanów się, jaki rodzaj montażu potrzebujesz. Lunety do wiatrówek CO2 z reguły korzystają ze średniej wysokości, natomiast jeżeli muszka jest bardzo wyrazista, będziesz potrzebować montażu wysokiego. W przypadku powyższych wiatrówek nie musisz zaprzątać sobie głowy odpornością lunety na wstrząsy. Wiatrówki CO2, PCA oraz PCP są praktycznie pozbawione odrzutu, co sprawia, że na lunetę nie działają siły mogące ją uszkodzić mechanicznie wskutek wystrzału.

  Uwaga! Pamiętaj, że tubusy lunet są produkowane w dwóch rozmiarach – calowym oraz 30 mm. Upewnij się, że montaż będzie odpowiedni do lunety, gdyż mało która luneta posiada dedykowany w zestawie. Zdecydowanie częściej to montaż dobieramy do typu wiatrówki, a potem dopiero zwraca się uwagę na lunetę. To oczywiście nie koniec ważnych parametrów, na jakie trzeba zwrócić uwagę, kompletując lunetę do naszego karabinu, ale zdecydowanie jedne z najważniejszych. Jeżeli szukasz dodatkowych informacji, zapoznaj się z definicją paralaksy oraz ofertą lunet z podświetlanym krzyżem. A może luneta biegowa? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą prezentowanych przez nas lunet, a na pewno znajdziesz coś dla siebie. Udanego strzelania!

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49