Zamów dziś (8.06) do 23:00 kurierem DHL - dostawa już jutro!

00 g 00 m 00 s

Lunety z siatką balistyczną

Schowaj Czytaj więcej

Wraz z rozwojem sportów strzeleckich, modyfikacji potrzebowały również celowniki optyczne. Wielkim krokiem naprzód w rozwoju tych elementów było wyposażenie ich w siatkę balistyczną. Luneta wyposażona w siatkę celowniczą pozwala na precyzyjne strzelanie do celu. Każdy użytkownik może mieć inne preferencje, dlatego w sklepie Militaria.pl dostępnych jest wiele rodzajów krzyży balistycznych.

Zwykłe krzyże celownicze w zależności od odległości od celu wymagały ponownej kalibracji, aby zachować zamierzoną celność. Dodatkowa siatka balistyczna pozwoliła strzelcom na zrezygnowanie z każdorazowej kalibracji lunety. Dzięki odpowiednio naniesionym punktom przy krzyżu celowniczym, które służyły jako punkt odniesienia, strzelec może szybciej reagować na zmienne warunki otoczenia w momencie oddawania strzału. Lunety z siatką balistyczną pozwoliły na dużo sprawniejsze i bardziej precyzyjne strzelanie. W zależności od rodzaju zastosowanej siatki balistycznej i uwzględnionych na niej punktów mogą one pomóc w reakcji na zmieniający się dystans lub kierunek wiatru. Rozwiązanie to stało się niesamowicie popularne, również za sprawą rozwoju strzelectwa sportowego, szczególnie na dłuższych dystansach. Obecnie ilość rodzajów krzyży celowniczych jest tak duża, że przed zakupem warto sprecyzować swoje oczekiwania do parametrów, które będą zawarte w wybranej siatce celowniczej.

W większości lunet z siatką balistyczną parametry konfiguracyjne podane są w anglosaskich miarach - jardach. Również specyficzną miarą strzelecką są MOA, w zależności od odległości od celu, parametr ten pozwala nam na precyzyjną korektę miejsca, w które padnie strzał. Lunety z siatką balistyczną zawsze są wyposażone w wieżyczki regulujące ustawienia krzyża celowniczego, mamy na nich podane, z jaką dokładnością wyskalowany jest jeden „klik” wieżyczki celowniczej i o ile przesunie nam on punkt, w który padnie strzał. W zależności od rodzaju siatki balistycznej będziesz mógł zmienić miejsce strzału, biorąc poprawkę podczas celowania lub skalibrować ją za pomocą wieżyczek. Część siatek balistycznych posiada też podstawowe miary, umożliwiające określenie strzelcowi odległości, w jakiej się znajduje od celu. Przykładem takiej siatki celowniczej będzie siatka o oznaczeniu PSO. W niektórych lunetach możemy spotkać również podświetlany krzyż celowniczy. Takie rozwiązanie świetnie poprawia kontrast widzenia w momencie słabych warunków oświetleniowych. Przed zakupem optyki do sprzętu strzeleckiego warto zapoznać się z dostępnymi rodzajami krzyży celowniczych, ich zastosowaniem oraz określenie swoich wymagań co do siatki balistycznej. Poszukując lunet z siatką balistyczną, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Militaria.pl. Posiadamy wiele modeli w tym sprzęt czołowych producentów optyki jak Bushnell czy Steiner. Dzięki zróżnicowanemu asortymentowi każdy znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania.

Ustaw kierunek malejący

57 produktów

Strona
 1. (47)
  Wysyłka: Natychmiast
  569,00 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  4799,00 zł 5899,00 zł
  Oszczędzasz 1100,00 zł
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  4319,00 zł 4999,00 zł
  Oszczędzasz 680,00 zł
Ustaw kierunek malejący

57 produktów

Strona
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49