MĘSKIE PREZENTY
Natychmiastowa wysyłka! Darmowa dostawa od 50 zł!

Miecze i szable Cold Steel

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Cena (Od najniższej)
 3. Cena (Od najwyższej)
 4. Ocena (Od najniższej)
 5. Ocena (Od najwyższej)
 6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj

27 produktów

 1. (22)
  Wysyłka: Natychmiast
  1699,00 zł
 2. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  1399,00 zł
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  249,00 zł
 4. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  1699,00 zł
 5. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  1499,00 zł
 6. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  1699,00 zł
 7. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  2599,00 zł

27 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Firma Cold Steel jest jednym ze światowych liderów seryjnej produkcji noży, tomahawków, maczet, a także mieczy i szabli. Cold Steel gwarantuje wysoką jakość wytwarzanych produktów połączonych z niebywałą funkcjonalnością oraz estetyką wykonania. Korzenie tego amerykańskiego producenta zostały zapuszczone w Texasie, w roku 1980 i od tamtej pory dostarcza świetnej jakości narzędzia, marka zaś jest znana na całym świecie i chętnie wybierana nie tylko przez survivalowców, ale także żołnierzy, jednostki specjalne oraz turystów, chcących posiadać wygodne i funkcjonalne narzędzie na wyprawach.

Miecze Cold Steel są nie tylko świetnie prezentującą się na ścianie ozdobą. Cechą charakterystyczną tej firmy jest dostarczenie wysokiej jakości produktu, który nie tylko dobrze wygląda, ale przede wszystkim jest użyteczny. Wykonane są z wysokowęglowej stali 1055, która ma zastosowanie podczas cięć, nadając całemu narzędziu sprężystość oraz mniejszą podatność na wykruszenia. Kolejną cechą tego typu stali jest długie trzymanie ostrości oraz stosunkowo łatwe naostrzenie takowego narzędzia, z którym poradzimy sobie w domu bez specjalistycznego sprzętu. Ten amerykański producent posiada w ofercie wiele różnych modeli mieczy wzorowanych na historycznych odpowiednikach, takich jak rycerskie miecze turniejowe, wikingów, długie a także inspirowane japońskimi klimatami dalekowschodnich katan czy wakizashi. Trzeba zaznaczyć, że technika ostrzenia fabrycznego jest doprowadzona niemal do perfekcji i z tego typu narzędziami należy obchodzić się bardzo ostrożnie!

Nie sposób wspomnieć o modelach szabli bez wskazania jednego konkretnego modelu – szable Cold Steel Polish Saber są odpowiednikiem polskiej szabli wykorzystywanej przez husarię i przez wielu ekspertów są one uważane za jeden z najlepszych modeli miecza w historii ludzkości. Jest to ukłon amerykańskiego producenta w naszą stronę, doceniając polską myśl technologiczną z czasów XVII wieku. Poza nią amerykańska firma produkuje modele nawiązujące stylistyką do szabli używanych przez piratów, czy też kojarzących się z bliskowschodnimi realiami. Wszystkie powyższe produktu są wyposażone w odpowiadające im pochwy, które są dodatkowym ozdobnikiem dla tych wspaniałych narzędzi. Mimo że w dzisiejszych czasach walka na miecze raczej już przechodzi do przeszłości, to nie brakuje fanów średniowiecznych militariów, którzy z radością widzieliby jeden z modeli mieczy Cold Steel na swojej ścianie lub nad kominkiem. Należy jednak ponownie podkreślić, że są to miecze ozdobne, lecz w obchodzeniu z nimi zalecana jest najwyższa ostrożność. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi opisami poszczególnych mieczy, szabli oraz katan, które są dostępne po kliknięciu w interesujący Cię produkt. Kto wie, może jeden z modeli zainteresuje Cię na tyle, że zawiśnie na ścianie w Twoim pokoju?

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49