Chat with us, powered by LiveChat

Zamów do 23:00 kurierem DHL - dostawa już jutro!

00 g 00 m 00 s

Plecaki kostka

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Cena
Zastosuj
Zapięcie komory głównej
Dedykowana kieszeń na laptop
Kompatybilność z molle/pals
Kompatybilność z systemem nawadniającym
Pokrowiec przeciwdeszczowy
Pas biodrowy

18 produktów

 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  119,99 zł 143,00 zł
  Oszczędzasz 23,01 zł
 2. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  119,99 zł 143,00 zł
  Oszczędzasz 23,01 zł
 3. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  59,99 zł 67,00 zł
  Oszczędzasz 7,01 zł
 4. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  59,99 zł 67,00 zł
  Oszczędzasz 7,01 zł
 5. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  149,99 zł
 6. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  119,99 zł 139,99 zł
  Oszczędzasz 20,00 zł
 7. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  119,99 zł 139,99 zł
  Oszczędzasz 20,00 zł
 8. (0)
  Wysyłka: w 24 godziny
  301,15 zł 317,00 zł
  Oszczędzasz 15,85 zł
 9. Brak towaru

 10. Brak towaru

18 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Plecaki kostka prezentowane na naszej stronie Militaria.pl, to gratka dla wszystkich tych, którzy poszukują wygodnego, wytrzymałego plecaka w militarnej i taktycznej stylistyce. Wojskowe plecaki typu kostka doskonale sprawdzą się podczas codziennego, miejskiego użytkowania, oczywiście sprawdzą się także podczas turystyczno-survivalowych wypadów. Co więcej, plecaki kostka te mogą łączyć ze sobą obie te funkcje. Znajdziemy więc tutaj idealny plecak miejski oraz plecak na krótszą wyprawę w teren.

Plecak kostka na przestrzeni lat zyskał w Polsce status wręcz kultowego. Wywodzi się on z wojska polskiego i służył naszym żołnierzom od 1979 roku aż do końca ubiegłego wieku. Wojskowy plecak kostka swą nazwę zawdzięcza swojemu prostopadłościennemu kształtowi, żołnierze korzystający z plecaków z tego typu nazywali je kostką właśnie, niejako zapoczątkowując legendę tych plecaków. Po roku 1989 plecak kostka wojskowy został sukcesywnie wycofywany z użytku armii i trafił na rynek cywilny, zyskując popularność wśród harcerzy, turystów oraz szkolnej młodzieży. Klasyczny plecak kostka wojskowy wykonany był z wytrzymałego brezentu bądź cordury. Posiadał naszyty na klapie kwadrat z taśm, służący do zamontowania menażki za pomocą troków. Dzięki parcianym paskom bocznym do plecaka kostki można było dołączyć np. zrolowany koc czy karimatę.

To właśnie latach 90 ubiegłego wieku w polskich szkołach królowały plecaki kostka. Ich popularność wiązała się dużą dostępnością tego modelu z demobilu. Plecaki te charakteryzowała duża wytrzymałość oraz pojemność, bez problemu mieściły zeszyty czy teczki w formacie A4. Nieużywany i zwinięty plecak kostka nie zajmuje miejsca, w razie potrzeba można go szybko rozwinąć i mieć do użytku pojemny plecak, idealny na warunki miejskie. Plecak tego typu można więc bardzo łatwo przetransportować w bagażu czy w kieszeni kurtki. Bardzo popularnym było personalizowanie plecaków kostka za pomocą naszywek. Zjawisko to było widoczne w niektórych grupach młodzieżowych, a szczególnie w subkulturze metalowo-rockowej. Naszywki z logiem kapel rockowych należały do najczęściej spotykanych na plecakach typu kostka. Obecnie istnieje niezliczona ilość różnych motywów i wzorów naszywek, którymi można przyozdobić nasz plecak. Szeroką ofertę naszywek znajdziecie oczywiście na stronie Militaria.pl. Oprócz klasycznych plecaków typu kostka, możemy spotkać też modele na nich wzorowane. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań, zwiększono komfort użytkowania takiego plecaka. Przykładem może być tutaj firma Fjord Nansen oferująca poliestrowe plecaki, które sprawdzą się jako tornister szkolny, a także plecak turystyczny.