MĘSKIE PREZENTY
10.12 | Niedziela handlowa - sklepy stacjonarne otwarte →

Rakietnica

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj
Schowaj Czytaj więcej

Rakietnica to potoczna nazwa pistoletów sygnałowych strzelających racami lub flarami świetlnymi. Rakietnice wykorzystywane są głównie w wojsku do przekazywania sygnałów świetlnych, oświetlania terenu oraz do wskazywania celu. Przy zastosowaniach cywilnych stosowane są głównie w charakterze pistoletów alarmowych, używanych do wskazania miejsca pobytu rozbitków na morzu lub w trudno dostępnym terenie. Pistolety sygnalizacyjne są niezwykle proste w obsłudze, zajmują niewiele miejsca, a wystrzelona flara lub raca widoczne są z dużych odległości.

Rakietnica to proste w obsłudze urządzenie sygnałowe, które umożliwia wystrzeliwanie rac oraz flar świetlnych. Najczęściej spotykane tzw. rakietnice wojskowe mają formę pistoletu, w którym naboje sygnałowe ładowane są bezpośrednio do lufy po jej wcześniejszym odchyleniu. Wyrzucenie pocisku następuje wskutek spalania prochu, raca wystrzeliwana jest na wysokość 30-40 m, dzięki czemu widoczna jest w odległości nawet do kilku kilometrów. Rakietnica wojskowa to niezastąpione akcesorium umożliwiające prostą komunikację świetlną w miejscach, gdzie komunikacja radiowa jest niemożliwa.

Pistolety sygnałowe oraz rakietnica możemy też często spotkać w publicznym transporcie zbiorowym, ponieważ stanowią standardowe wyposażenie samolotów oraz okrętów pasażerskich. W przypadku wypadku, katastrofy lotniczej race lub innej sytuacji zagrażającej życiu używane są w celu wezwania niezbędnej pomocy oraz wskazania miejsca pobytu rozbitków w ciężko dostępnym terenie.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49