Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Śrut diabolo (grzybkowy) kal. 4,5 mm do wiatrówek

Schowaj Czytaj więcej

Prezentujemy szeroki wybór śrutów 4,5 mm (.177) do wiatrówek z lufą gwintowaną. Z naszej ofert możecie Państwo wybrać pociski do strzelania zarówno tarczowego na 10 metrów, jak i dalekiego do figurek FT, a także do rekreacyjnego niszczenia improwizowanych celów. Wśród śrutów diabolo 4,5 mm wyróżnia się pociski z czołem płaskim, wypukłym, wklęsłym lub spiczastym — każdy z nich ma swoje określone cechy, a w połączeniu ze zróżnicowaną wagą wachlarz ich zastosowań jest bardzo szeroki.

Ustaw kierunek malejący

77 produktów

Strona
Ustaw kierunek malejący

77 produktów

Strona

    Śrut diabolo 4.5 mm to podstawowa amunicja przeznaczona do strzelania z wiatrówki, która wyposażona jest w gwintowaną lufę. Śrut do wiatrówki 4.5 mm najczęściej wykonany jest z ołowiu, jednakże dostępne są również śruty wykonane w technologii bezołowiowej, a nawet hybrydowe — wykonane z tworzywa i metalu. Śruty diabolo odróżnia się poprzez ich kształt, który definiuje ich balistykę po wystrzale. Podstawowym i najpopularniejszym śrutem jest model Match o płaskiej główce, jest on przeznaczony przede wszystkim do strzelania tarczowego. Oprócz wcześniej wymienionego śrutu występują modele z przeznaczone do niszczenia celów i przebijnia — są to Pointed i Hollow Point. Śrut typu Domed z zaokrąglonym końcem przeznaczony jest do strzelania na duże odległości, jest on znacznie cięższy w stosunku do innych typów śrucin.

    Śrut do wiatrówki 4.5 mm może również występować w konstrukcjach mieszanych lub nietypowych. Popularne są konstrukcje "sabotujące", gdzie metalowa część śruciny otoczona jest plastikową powłoką, która odpada po uderzeniu w cel. Popularne również są śruciny rozrywające z ostrymi krawędziami wgłębienia. Śruty tego samego typu dzielone są dodatkowo na wagę, którą określa się w granach. Dobranie odpowiedniej wagi śrutu do swojej wiatrówki jest niezwykle ważne — za lekki śrut będzie podatny na warunki atmosferyczne, a za ciężki nie osiągnie maksimum potencjału wiatrówki.

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49