MĘSKIE PREZENTY - GWARANCJA DOSTAWY PRZED GWIAZDKĄ
Zamów teraz - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

Śrut tarczowy

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Cena (Od najniższej)
 3. Cena (Od najwyższej)
 4. Ocena (Od najniższej)
 5. Ocena (Od najwyższej)
 6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj

28 produktów

 1. (21)
  Wysyłka: Natychmiast
  30,00 zł
 2. (9)
  Wysyłka: Natychmiast
  59,99 zł
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  30,00 zł
 4. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  20,00 zł

28 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Chcąc uzyskać najlepsze możliwe wyniki strzeleckie, warto zagłębić tematykę śrutów tarczowych. Wśród wielu dostępnych na rynku śrutów znajdziemy te, które przeznaczone są zarówno do strzelania na dłuższy dystans, jak i na krótszy. Odpowiednio dobrany śrut może pomóc Ci w uzyskaniu bardzo powtarzalnych wyników. Jedną z cech, którą musimy brać pod uwagę w momencie zakupu śrutów do tarcz, jest ich kształt. Jednym z najpopularniejszych jest typ Match, są to śruty z płaskim końcem. Dzięki takiemu kształtowi, podczas strzelania tarczowego unikamy rozrywania tarczy, a uzyskujemy ładnie wycięty otwór, co pomaga w liczeniu punktów oraz dobrze oznacza miejsce, w którym padł strzał. Jednak takie śruty tarczowe mają niestety przeciętną aerodynamikę, przez co sprawdzą się dobrze jedynie podczas strzelania na niedługim dystansie.

Chcąc uzyskać powtarzalność strzałów na dłuższym dystansie, potrzebować będziesz śrutu o zaokrąglonym końcu. Półokrągły śrut do tarcz, dzięki niewielkim oporom powietrza, pozwoli uzyskać dobrą powtarzalność na dłuższych dystansach. Cechą różniącą poszczególne śruty jest też ich waga. Lżejsze śruty do tarcz pozwolą uzyskać nam większą prędkość wylotową oraz dobrze sprawdzą się w sprzętach o nieco mniejszej mocy. Będą one jednak dobre do strzelania tylko na krótkich dystansach. Ze względu na niewielką wagę, podczas dalszych strzałów szybko wytracają prędkość, a ich tor lotu ze wzrostem odległości staje się coraz mniej stabilny. Lekki śrut tarczowy będzie dobrym rozwiązaniem do krótkich wiatrówek oraz karabinków o mniejszej mocy. Jeśli jednak moc sprzętu jest wysoka, to śmiało możesz nabyć zaokrąglony śrut o nieco większej wadze. Tor lotu cięższego śrutu na dłuższym dystansie będzie dużo bardziej stabilny, a nasze wyniki strzeleckie dużo bardziej powtarzalne.

Kiedy będziesz rozglądać się za śrutem tarczowym, koniecznie zapoznaj się z ofertą takich producentów jak Crosman, Gamo, Olimpia, H&N czy też JSB. Jednymi z najlepiej wykonanych śrutów są produkty czeskiej firmy JSB. Firma ta zajmuje się również produkcją śrutów nadkalibrowych, dzięki czemu ich selekcja śrutów jest bardzo dokładna. Są to jedne z najczęściej wybieranych śrutów do strzelania na dłuższych dystansach. W momencie zakupu warto dokładnie przyjrzeć się śrutowi do tarcz oraz temu, jakie parametry on oferuje. Właściwie dobrane cechy śrutu pozwolą wykorzystać nam możliwości naszej wiatrówki do maksimum. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Militaria.pl, w której każdy znajdzie odpowiednie śruty do swojej wiatrówki. Posiadamy w swoim asortymencie wiele śrucin o zróżnicowanej wadze, jak i kształcie, dzięki czemu będą one świetnie współpracować z wieloma wiatrówkami.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49