Zamów do 23:00 - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

00 g 00 m 00 s

Tabletki do uzdatniania wody

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Cena
Zastosuj
Schowaj Czytaj więcej

Tabletki do uzdatniania wody to ważny element wyposażenia, jeśli wybierasz się na trekking na lodowcu, kilkudniową wyprawę survivalową czy w podróż do krajów, w których dostęp do wody pitnej jest ograniczony. W ofercie Militaria.pl znajdziesz tabletki do oczyszczania wody, które przydadzą Ci się na niejednej wyprawie i pozwolą przetrwać w kryzysowej sytuacji.

Dostęp do wody pitnej jest jednym z podstawowych aspektów zapewniających nam przetrwanie. W życiu codziennym zwykle nie musisz martwić się o uzdatnianie wody, ale istnieje szereg sytuacji, w których wiedza i sprzęt do uzdatniania wody mogą okazać się kluczowe. Tabletki do uzdatniania wody są częstym wyborem wśród survivalowców, a także podróżników wyjeżdżających do krajów, w których woda kranowa jest niezdatna do spożycia. Tabletki służą do odkażenia wody przed jej spożyciem, ale w wielu przypadkach należy ich również użyć, aby odkazić wodę przeznaczoną do mycia owoców i warzyw, a także do mycia zębów.

Tabletki do uzdatniania wody pitnej zawierają substancję NaDCC, zatwierdzoną przez WHO jako środek do uzdatniania wody. Preparat ten, rozpuszczony w wodzie, wyzwala reakcję, podczas której eliminowane są bakterie i wirusy. Jedna tabletka wystarcza na uzdatnienie 1l wody, a sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Należy jednak pamiętać, że stosując tabletki nie usuniesz zanieczyszczeń chemicznych oraz fizycznych. Stosowanie tabletek do dezynfekcji wody to dobra ochrona przed różnego rodzaju zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi i infekcjami układu pokarmowego. Warto mieć je ze sobą podczas survivalu, wielodniowego trekkingu, podróży w tropikalne kraje oraz w każdej sytuacji, w której będziesz spożywać nieprzegotowaną wodę z nieznanego źródła.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49