Zamów do 22:00 kurierem DHL - dostawa już w poniedziałek |

00 g 00 m 00 s

Wiatrówki pompki PCA i PCP

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj
Materiał osady
Klasa celności
Odrzut
Rodzaj śrutu
Energia początkowa
Napęd wiatrówki
Magazynek
Przeładowanie śrutu
Przyrządy celownicze stałe
Możliwość montażu celownika optycznego

14 produktów

 1. (39)
  Wysyłka: Natychmiast
  349,00 zł
 2. (29)
  Wysyłka: Natychmiast
  499,00 zł
 3. (18)
  Wysyłka: Natychmiast
  949,00 zł
 4. (46)
  Wysyłka: Natychmiast
  1099,00 zł
 5. (39)
  Wysyłka: Natychmiast
  729,00 zł
 6. (10)
  Wysyłka: Natychmiast
  1349,00 zł
 7. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  1099,00 zł
 8. Brak towaru

 9. Brak towaru

 10. Brak towaru

14 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Przed zakupem wiatrówki warto się zapoznać z różnymi modelami oraz rodzajami napędu. Chcielibyśmy przedstawić pompki PCA oraz pompki PCP. Przed dokonaniem wyboru, dobrze jest się dowiedzieć, jak działają wiatrówki z danym napędem. Wiatrówki PCA potocznie nazywane są pompkami PCA. Skrót PCA rozwija się po angielsku Pre Charged Air. Jest to typ wiatrówki posiadającej urządzenia do sprężania powietrza. Przed oddaniem każdego strzału powietrze jest sprężane za pomocą dźwigni znajdującej się pod lufą. W wiatrówkach tego typu należy ręcznie wprawić dźwignię w ruch, aby sprężyć powietrze. Przed strzałem, zależnie od producenta, należy wykonać od jednego do trzech ruchów dźwignia. Podczas otwarcia zamka śrut umieszcza się w lufie, a zamykając go pompowane jest powietrze. Ilość wykonanych ruchów decyduje o początkowej prędkości pocisku. Pozwala to na dostosowanie odpowiedniej energii pocisku do odległości z jakiej strzelamy. Zaletą możliwości samodzielnego wtłaczania powietrza jest stabilność wykonywanych strzałów. Jeżeli za każdym razem wtłoczymy powietrze w takiej samej ilości to strzały będą oddawana w stabilnej prędkości.

Pompki PCA łączą w sobie wiele zalet. Ich obsługa jest mniej kosztowana, ponieważ nie trzeba dokupywać ani magazynować naboi z CO2. Warto również zauważyć, że pompka PCA daje możliwość precyzyjnego strzelania oraz nie odrzuca podczas wystrzału. Na pompkę PCA może zdecydować się każdy. Taka wiatrówka jest bardzo prosta w obsłudze, dlatego osoby początkujące nie będą miały problemu z jej użytkowaniem. Osoby już zaawansowane w strzelaniu na pewno docenią zalety tej broni. W sklepie Militaria.pl posiadamy również popmpki PCP. Rozwinięciem skrótu PCP jest z angielskiego Pre Charged Pneumatic. Jest to o wiele bardziej zaawansowana technologicznie wiatrówka. Jest to również wiatrówka, która strzela za pomocą sprężonego powietrza, ale przechowuje sprężone powietrze w zintegrowanych kartuszach. Najczęściej zbiorniki są umiejscowione pod lufą wiatrówki. Aby korzystać z pompek PCP należy zaopatrzać się wcześniej w zewnętrze źródło sprężonego powietrza. Wiatrówkę można napełnić za pomocą butli lub specjalnej pompki. Napełnianie zasobnika sprężonego powietrza jest bardzo szybkie oraz łatwe. Proces przygotowywania wiatrówki do strzału jest bardzo prosty. Należy tylko napiąć sprężynkę zbijaka zaworu oraz umieścić śrut. Powietrze, którym będziemy ładować zbiornik wiatrówki, powinno być osuszone. Zapobiegnie to niechcianemu korodowaniu. Należy zadbać, aby zbiornik był przez cały czas w jakimś stopniu napełniony. Zapewni to, że zbiornik sam będzie się uszczelniał.

Zwracając uwagę na pompkę PCP nie sposób nie zauważyć jej największej zalety. Ta wiatrówka po napełnieniu sprężonym powietrzem może oddać około 85 stabilnych strzałów. Nie trzeba po każdym strzale ładować brani tak jak to jest w przypadku wiatrówki pca. Pompka pcp lepiej sprawdzi się dla osób już doświadczonych w strzelaniu. Wiatrówka tego rodzaju zapewni jeszcze dokładniejsze strzały oraz wygodę w jej obsłudze. Pompka pcp ma bardzo wiele zalet. Zdecydowanie wyróżnia się celnością, ale również ważny jest brak odrzutu. Każda z dostępnych w naszym sklepie wiatrówek jest specjalnie wyprofilowana, aby strzelanie z niej było wygodne. Pistolety są wykonywane z materiałów pozwalających na pewny chwyt. Chropowate faktury pomagają w stabilnym utrzymaniu broni w każdych warunkach, ponieważ chronią przed ześlizgiwaniem się dłoni. Odpowiednio wyprofilowany chwyt zapewnia komfort korzystania osobom prawo, ale również leworęcznym.