Natychmiastowa wysyłka! Darmowa dostawa od 50 zł!

Prawo a wiatrówki

Prawo a wiatrówki

Wszystkie wiatrówki, które kupić można w naszym sklepie internetowym nie wymagają zezwolenia. Nie wymagają one również żadnej rejestracji. W myśl polskiego prawa nie stanowią one broni i nie mogą do nich być stosowane przepisy o broni pneumatycznej. Z prawnego punktu widzenia wiatrówki o energi pocisku poniżej 17 J nie różnią się niczym od procy.

Aspekty prawne zakupu i posiadania

Zgodnie z Ustawą o broni i amunicji, wszystkie wiatrówki (zarówno z lufą gwintowaną, jak i z lufą gładką) o energii pocisku poniżej 17 J (dżuli), dostępne są w Polsce bez zezwolenia oraz bez konieczności rejestracji.

Wraz z towarem otrzymujesz od nas fakturę, która zaświadcza, że wiatrówka ma energię poniżej 17 J.

Również samo posiadanie wiatrówki o energii poniżej 17 dżuli nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami prawnymi, o ile nie będziemy używali jej w niedozwolonym celu.

Zalecamy jednak rozsądek w transportowaniu wiatrówek i wyborze miejsc do strzelania. Warto wziąć pod uwagę, że nie każdy z przychylnością odnosi się do tego hobby i nasz widok może wzbudzać u niektórych niepokój i zdenerwowanie.

Wiatrówki o energii pocisku POWYŻEJ 17 dżuli, czyli broń pneumatyczna

Te wiatrówki również dostępne są bez zezwolenia, jednak nie można ich kupić drogą wysyłkową. Zakup możliwy jest tylko w sklepach stacjonarnych. Nie posiadamy w naszej ofercie wiatrówek o energii pocisku powyżej 17J.

Z takiej wiatrówki strzelać można jedynie na strzelnicy. Dodatkowo po zakupie wiatrówki o energii pocisku powyżej 17 dżuli, trzeba ją zarejestrować.

Rejestracja musi odbyć się do 5 dni od daty zakupu. Aby wiatrówkę zarejestrować, należy uzyskać:

- badania lekarskie - wzroku oraz psychotesty (listę lekarzy, które takie badania mogą przeprowadzić, uzyskać można na przykład na pobliskim komisariacie policji),

- zaświadczenie o niekaralności.

Po uzyskaniu tych dwóch dokumentów należy wypełnić specjalny wniosek (do uzyskania na policji). Wypełniony wniosek, wraz z wyżej wspomnianymi dokumentami, oraz dwoma zdjęciami (jak do dowodu), kopią dowodu osobistego i dowodu zakupu wiatrówki (oryginały muszą być dostępne do wglądu), a także opłatą skarbową należy złożyć na policji.

Możemy spodziewać się jeszcze wywiadu środowiskowego - zwykle uzyskanie rejestracji jest raczej formalnością.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49