Śliczny nożyk niestety zdecydowanie słaby klips, za pierwszym razem został przyjęty na gwarancję gdy klips się odkręcił za drugim razem nie, fajny nożyk świetnie leży w ręce, chodzi jak marzenie, konkretna stal, ale niestety noszenie w kieszeni nie jest dla niego,
Nóż składany Boker Plus Spillo
Nóż składany EDC (Every Day Carry - do noszenia na co dzień) z głownią o długości 80 mm i profilu Drop-Point. Klinga wykonana została z japońskiej stali nierdzewnej VG-10. Okładziny rękojeści w kolorze czarnym wykonano z kompozytu G10. W pozycji otwartej klinga blokowana jest mechanizmem blokady Liner Lock. Do noża dołączono nylonowe etui do przechowywania.
Stal nierdzewna VG-10
Ostrze wykonano z japońskie stali nierdzewnej VG-10 charakteryzującej się wyjątkową kombinacją wysokiej odporności na korozję i doskonałych właściwości tnących. Po odpowiedniej obróbce cieplnej osiąga twardość w przedziale 59-61 HRC, co zapewnia optymalną równowagę między długotrwałym utrzymywaniem ostrości a łatwością ostrzenia.
głownia o profilu Drop-Point, wykończenie Stonewashed
Głownia o profilu Drop-Point ma długość 80 mm i grubość 2,7 mm. Taki profil sprawdza się szczególnie w zastosowaniach outdoorowych i EDC, gdzie istotne jest połączenie dobrej zdolności penetracji oraz precyzyjnej kontroli nad ostrzem. Ostrze z gładką krawędzią tnącą wyprowadzono szlifem płaskim i wykończono metodą Stonewashed, która nadaje mu matową powierzchnię oraz zwiększa odporność na powstawanie rys.
Okładziny z G10, stalowy klips
Okładziny smukłej rękojeści wykonano z kompozytu G10, który charakteryzuje się wysoką trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ergonomiczny kształt w połączeniu z chropowatą, antypoślizgową fakturą zapewnia pewny i stabilny chwyt. Codzienne noszenie ułatwia demontowany, sprężysty klips stalowy typu tip-up, umożliwiający przymocowanie noża do paska lub krawędzi kieszeni.
Blokada Liner Lock, flipper
Łatwe i płynne otwieranie noża umożliwia łożyskowana oś główna klingi, która redukuje tarcie, oraz niewielki flipper. Ostrze w pozycji otwartej zabezpiecza wytrzymała i stabilna blokada Liner Lock, która pewnie utrzymuje klingę podczas pracy, minimalizując ryzyko jej przypadkowego złożenia.
najważniejsze cechy
- profil głowni Drop-Point
- głownia ze stali nierdzewnej VG-10
- gładka krawędź tnąca wyprowadzona szlifem płaskim
- wykończeni klingi techniką Stonewashed
- łożyskowana oś główna
- blokada Liner Lock
- flipper
- okładziny rękojeści z kompozytu G10
- klips tip up
- nylonowe etui w zestawie
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem – „Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 80 mm |
| Grubość głowni | 2,7 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 180 mm |
| Kolor główny | Black |
| Zbijak do szyb | Nie |
| Stal ostrza | VG-10 |
| Sposób otwierania | Flipper |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 46 g |
| EAN | 4045011206092 |
| Kod producenta | 01BO244 |
| Producent | Boker |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 3
-
-
Rewelacyjny scyzoryk do codziennego noszenia: ostrze pozostaje ostre na długi czas - doskonała stal, do tego stylowe etui (używam do innych celów), na prawdę wysokiej jakości sprzęt. Mam go już ponad rok! W ogóle nie czuć, że się go nosi, rozkładanie na tych łożyskach płynnie i gładko jak masełko! Dość powiedzieć, że zamierzam zamówić drugi na prezent. Polecam!
-
Boker Plus Spillo ...jakość precyzja wykonania i genialna funkcjonalność w naprawdę małym folderze. Polecam!
Brak opinii