Uwagi po 3 dniach po zakupie: Mniejszy, lżejszy i lepiej wyważony niż Crosman 1377, fajnie że ma kilka metalowych elementów. Niewielki odrzut, łatwy do opanowania. Jeśli ma się doświadczenie strzeleckie, na początku spokojnie można polować na puszki na 10 m. Przy niewielkiej energii pistoletu jest zauważalny opad, który każdorazowo trzeba brać pod uwagę przy celowaniu. Dobrze i powtarzalnie latają w nim budżetowe śruty H&N z Militaria. Bardzo twardy jednostopniowy spust. Drugi, króciutki i twardy stopień pojawia się po ok. 100 strzałach co znaczy, że spust z czasem może ulec dalszemu zmiękczeniu. Przy braku obycia z tą konstrukcją łatwo zerwać strzał. Generalnie jestem zadowolony z zakupu, chociaż pistolet nie wybacza błędów na spuście i nie jest przeznaczony dla słabeuszy bez obycia w strzelaniu.
lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Jednostrzałowy pistolet wiatrówkowy z gwintowaną lufą kaliber 4,5 mm stanowiący wierną replikę samopowtarzalnego pistoletu Ruger Mark IV.
Szkielet oraz zamek wiatrówki wykonano z matowego polimeru w kolorze black, lufę, mechanizm spustowy i przyrządy celownicze są wykonane z metalu zapewniając trwałość i niezawodność działania. Teksturowane okładziny rękojeści pistoletu zapewniają stabilny chwyt. Na zamek naniesione zostały licencjonowane oznaczenia producenta Sturm&Ruger
Pistolet pneumatyczny Mark IV łączy cechy tradycyjnej wiatrówki sprężynowej z wyglądem pistoletu sportowego.
Pistolet wyposażono w mechaniczne przyrządy celownicze w postaci regulowanej w pionie i poziomie szczerbinki oraz światłowodowej muszki.
W modelu Mark IV producent zastosował napęd sprężynowo-tłokowy odpowiadający za kompresję powietrza poprzez mechanicznie „złamanie lufy”. Sprężynowa forma napędu uchodzi za jedną z najbardziej popularnych i najtańszych w kwestii eksploatacji. Stalowy zaczep pewnie blokuje lufę po przełamaniu.
W wiatrówce zastosowano automatyczną blokadę, która aktywuje się w momencie przełamania lufy i zapobiega oddaniu niekontrolowanego strzału.
Dane techniczne
Kolor: black
Kaliber: 4,5 mm (.177)
Prędkość początkowa: 94 m/s
Energia początkowa pocisku: poniżej 3J
Długość całkowita: 274 mm
Lufa gwintowana
Waga: 625 g
Producent: Umarex, Niemcy & Ruger, USA
Militaria.pl jest dealerem premium marki Umarex.
Umarex to niemiecka firma założona w 1972 roku, która należy do największych producentów wiatrówek, replik ASG i pistoletów alarmowych na świecie. Marka zasłynęła z wiernych replik broni palnej tworzonych na licencjach takich gigantów jak Glock, Heckler & Koch, Walther czy Beretta. W jej ofercie znajdują się także systemy treningowe T4E, amunicja, akcesoria oraz sprzęt obronny. Umarex wyróżnia się innowacjami, m.in. rewolucyjnymi wiatrówkami CO2 i systemem Fast Action. Dzięki globalnej dystrybucji produkty marki dostępne są już w kilkudziesięciu krajach. Pierwszy wielki sukces Umarex przyniosła nietypowa replika rewolweru sprzedawana w zestawie stylizowanym na książkę o Sherlocku Holmesie - produkt, który sprzedawał się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy rocznie.
| Stylistyka | Replika |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Tworzywo sztuczne |
| Klasa celności | Rekreacyjna |
| Rodzaj śrutu | Diabolo |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 94 m/s |
| Napęd wiatrówki | Sprężynowa łamana |
| Kaliber | 4,5 mm (.177 ") |
| Ilość strzałów z jednostki zasilania | 1 |
| Blowback | Nie |
| Magazynek | Nie |
| Pojemność magazynka | 1 śrucin kalibru 4,5mm |
| Przeładowanie śrutu | Ręczne |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Nie |
| Długość całkowita | 274 mm |
| Waga | 625 g |
| EAN | 4000844774484 |
| Kod producenta | 5.8406 |
| Producent | Umarex |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 4
-
-
Dobry stosunek ceny do jakości, solidnie wykonana, ładny i zgrabny pistolecik, trochę ciężki spust i trudno o powtarzalność z wolnej ręki ale z podpórki robi robotę nawet na dłuższe dystanse. Przy tej cenie naprawdę warta zakupu. Baaaaardzo przyjemnie się z tego strzela..Chyba kupie sobie taką samą czarną.Polecam
-
Udany zakup dający frajdę podczas użytkowania , bo o to najbardziej chodzi. Aż miło wyjść na dwór i postrzelać . Celna , dobrze wyważona. Przeładunek co strzał to dla mnie plus , lubię obcować z wiatrówka . Warto wydać na nią pieniądze , zabawa gwarantowana .
-
Troszkę wywindowana cena ale fajny i poręczny pistolet,całkiem celny do zabawy na początek. Sprzęt o mocy klamek na CO ale jego zaletą jest użytkowanie przez cały rok a i w mieszkaniu spoko można popykać.
Brak opinii