Zamów do Paczkomatu z odbiorem w sobotę!

00 g 00 m 00 s

Ładownice ASG do karabinków AK

Schowaj Czytaj więcej

W szerokim asortymencie dodatkowego oporządzenia taktycznego jednym z najpopularniejszych dodatków są ładownice. Są one bardzo wygodnym sposobem przenoszenia dodatkowych magazynków, które przydadzą się zarówno strzelcom, jak i graczom ASG. W tak mocno zróżnicowanej ofercie dostępnych produktów, na specjalne miejsce zasługują ładownice do karabinków AK. Automat Kałasznikowa, bo tak brzmi jego właściwa nazwa, jest obecnie, w niezliczonej ilości swoich wersji, jednym z najpopularniejszych karabinów szturmowych na świecie. Swoją rozpoznawalność zawdzięcza prostej budowie i niezawodności nawet w najtrudniejszym terenie i przy zaniedbaniach eksploatacyjnych. Popularny „Kałach” stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych rodzajów broni nawet wśród osób niezainteresowanych militariami. Jego popularność i rozpoznawalność wynikają głównie z jego powszechności. Poprzez swoją niezawodność, prostotę konstrukcji i łatwość w eksploatacji był użytkowany przez niezliczoną ilość wojsk i formacji mundurowych na całym świecie. Oczywiście tak kultowy produkt nie mógł przejść niezauważony, dzięki czemu obecnie dostępnych jest ogromna ilość replik ASG. Razem z samymi karabinkami, każdy strzelec będzie potrzebował dodatkowych magazynków. Aby je transportować ze sobą w łatwy sposób, powstały ładownice do karabinków AK.

Dzięki nim możemy w bezpieczny sposób przenosić magazynki oraz mieć do nich łatwy dostęp w każdej chwili. Poszczególne modele mogą się różnić względem siebie nie tylko pojemnością, a również materiałem wykonania. Jeśli chodzi o pojemność, najpopularniejsze są zasobniki mieszczące od jednego do czterech magazynków. W kwestii materiałów wykorzystanych do ich produkcji występują zarówno wykonane z poliestru, cordury, jak i polimerów. Każdy z nich posiada kilka charakterystycznych dla siebie cech. Modele wykonane z poliestru są na ogół najtańsze w zakupie, jednak jest to materiał najmniej wytrzymały mechanicznie spośród wcześniej wymienionych. Cordura jest materiałem dużo bardziej odpornym na przetarcia, jednak jest też dużo sztywniejsza i ma większą wagę. Modele wykonane z polimerów są najwytrzymalsze na przetarcia jednak nieco bardziej wrażliwe na uderzenia. Przez swoją sztywność są też trochę mniej komfortowe, podczas gdy przenosimy je puste. Oprócz łatwego i wygodnego sposobu transportu magazynków muszą one zapewniać bezpieczeństwo podczas przenoszenia.
W tym celu stosuje się dodatkowe zabezpieczenia przez niechcianym wysunięciem się magazynka z ładownicy w trakcie dynamicznych ruchów. W ładownicach do karabinków AK wykonanych z poliestru lub cordury najpopularniejszymi zabezpieczeniami są albo materiałowe klapy zamykane na rzep, albo zaczepy z elastycznych gumek. Materiałowe klapy na rzep świetnie zabezpieczają magazynki przed piachem i brudem, jednak dostęp do nich wymaga nieco więcej czasu. Zabezpieczenie z gumek świetnie sprawdzi się u osób, które potrzebują bardzo szybkiego dostępu do magazynków, ale nie zabezpieczą magazynków tak dobrze przed zabrudzeniami. Modele polimerowe wykonane są z dużą precyzją i magazynki często wchodzą na wcisk, przez co same się nie wysuną. W poszukiwaniu dodatkowych ładownic do karabinków AK, które znacząco podniosą nasz komfort w przenoszeniu magazynków, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu Militaria.pl. Posiadamy szeroki asortyment dostępnych modeli wykonanych z różnego rodzaju materiałów, w różnych konfiguracjach i kolorach. Dzięki temu każdy znajdzie model spełniający jego oczekiwania.

Ustaw kierunek malejący

152 produkty

 1. (4)
  Wysyłka: Natychmiast
  38,99 zł 45,00 zł
  Oszczędzasz 6,01 zł
 2. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  89,90 zł 99,00 zł
  Oszczędzasz 9,10 zł
 3. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  89,90 zł 99,00 zł
  Oszczędzasz 9,10 zł
 4. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  89,90 zł 99,00 zł
  Oszczędzasz 9,10 zł
 5. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  29,90 zł 32,90 zł
  Oszczędzasz 3,00 zł
 6. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  155,80 zł 164,00 zł
  Oszczędzasz 8,20 zł
 7. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  155,80 zł 164,00 zł
  Oszczędzasz 8,20 zł
 8. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  89,90 zł 99,00 zł
  Oszczędzasz 9,10 zł
 9. (2)
  Wysyłka: w 24 godziny
  89,90 zł 99,00 zł
  Oszczędzasz 9,10 zł
Ustaw kierunek malejący

152 produkty

   
do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49