Namiot 2-osobowy Fjord Nansen Rekvik II NG 2.0
Namiot dwuosobowy o konstrukcji typu igloo z tropikiem, który zapewnia wodoodporność na poziomie 3000 mm słupa wody na m2. Wykonany z wytrzymałego nylonu wzmocnionego włóknami Rip-Stop. Wyposażony w dwa wejścia i dwa przedsionki.
Duraluminiowy stelaż i sypialnia z moskitierą
Konstrukcja namiotu opiera się na lekkim i wytrzymałym stelażu z duraluminium. Stabilność namiotu na różnorodnym podłożu zapewniają szpilki w kształcie litery Y, które są odporne na wyginanie, nawet na twardym gruncie. Sypialnia namiotu została wykonana z wytrzymałego nylonu Rip-Stop, co zapewnia trwałość i odporność na uszkodzenia. Umieszczone w górnej części namiotu otwory wentylacyjne zapewniają cyrkulację powietrza. Moskitiera z materiału typu mesh zapobiega przedostawaniu się owadów. Wewnątrz sypialni znajdują się praktyczne oczka, które umożliwiają zawieszenie czołówki lub linki na pranie.
Wodoodporny, nylonowy tropik z regulacją i odblaskami
Tropik wykonany z nylonu o splocie Rip-Stop jest odporny na przetarcia. Zewnętrzna powłoka silikonowa oraz laminowane szwy zapewniają wodoodporność na poziomie 3000 mm słupa wody na m2. Model Rekvik wyposażono w możliwość regulacji naciągu tropiku oraz odblaskowe odciągi wraz z lekkim regulatorem ich długości.
Elementy zestawu
- namiot 2-osobowy Fjord Nansen Rekvik II NG 2.0
- stelaż
- szpillki
- zestaw naprawczy
- pokrowiec na namiot
- pokrowiec na stelaż
- pokrowiec na szpilki
- worek kompresyjny
Najważniejsze cechy
- konstrukcja typu igloo
- 1 sypialnia
- 2 wejścia
- 2 przedsionki
- moskietra
- otwory wentylacyjne
- odporny na przetarcia nylon Rip-Stop
- stelaż z duraluminium 7001 T6
- wodoodporność na poziomie 3000 mm słupa wody
- pokrowiec na szpilki
Przykładowe zastosowania i aktywności
Biwakowanie i camping: Kompaktowy i łatwy do przenoszenia namiot można spakować do sakwy rowerowej lub przytroczyć do plecaka. Zapewnia ochronę przed deszczem, wiatrem i chłodniejszymi nocami.
Survival i outdoor: W warunkach survivalowych namiot zapewnia schronienie dzięki solidnej konstrukcji i odporności na deszcz. Jego lekkość sprawia, że świetnie sprawdzi się podczas trekkingu, bushcraftu czy wypraw w dzikie tereny. Kompaktowy rozmiar ułatwia przenoszenie podczas ekspedycji kajakowych czy górskich.
Dane techniczne
Kolor: Grass
Ilość osób: 2
Ilość wejść: 2
Ilość przedsionków: 2
Materiał podłogi: nylon, wodoodporność 6000 mm H2O
Materiał tropiku: nylon Ripstop 15D PU, wodoodporność 3000 mm H2O
Materiał sypialni: nylon Ripstop, mesh
Podłoga w przedsionku: nie
Stelaż: zewnętrzny
Średnica stelaża: 8,5 mm
Materiał stelaża: duraluminium 7001 T6
Wymiary sypialni: 215 x 130 x 100 cm
Wymiary przedsionka: 215 x 70 cm
Wymiary po spakowaniu: 46 x 14 cm
Waga: 2400 g
Producent: Fjord Nansen, Polska
Militaria.pl jest dealerem premium marki Fjord Nansen.
Fjord Nansen to polska marka outdoorowa, obecna na rynku od 1996 roku, inspirowana duchem polarnej eksploracji i postacią Fridtjofa Nansena - norweskiego badacza, symbolu odwagi i dążenia do przekraczania granic. Specjalizuje się w projektowaniu niezawodnego sprzętu turystycznego -namiotów, plecaków, śpiworów i termosów - testowanego w najbardziej wymagających warunkach, od atlantyckich sztormów po mrozy Syberii. Fjord Nansen aktywnie wspiera wyprawy eksploracyjne, w tym samotne przeprawy Aleksandra Doby przez ocean, łącząc pasję do odkrywania z praktycznym wsparciem podróżników. Hasło marki, „Miej dzikość w sercu”, oddaje jej filozofię - zachętę do życia w zgodzie z naturą i podejmowania wyzwań. Produkcja odzieży odbywa się w Polsce, natomiast sprzęt techniczny powstaje w Azji pod ścisłym nadzorem, z zastosowaniem sprawdzonych materiałów i nowoczesnych technologii.
| Waga | 2,4 kg |
|---|---|
| Wymiary rozłożonego | 215 x 130 cm |
| Wymiary złożonego | 46 x 14 cm |
| Wentylacja | Otwory + siatka MESH |
| Liczba osób | 2 |
| Liczba sypialni | 1 |
| Przedsionek | Tak |
| Materiał tropiku | Nylon 15D |
| Materiał sypialni | Nylon RipStop |
| Materiał podłogi | Nylon |
| Liczba wejść | 2 |
| Tropik | Tak |
| Konstrukcja namiotu | Kopułowy (igloo) |
| Okno | Tak |
| Moskitiera | Tak |
| Stelaż | Duraluminium 7001 T6 |
| Kieszenie do przechowywania ekwipunku | Tak |
| Śledzie / szpilki w zestawie | Szpilki aluminiowe |
| Wodoodporność tropiku | 3000 mm/m2 |
| Wodoodporność podłogi | 6000 mm/m2 |
| Kolor/kamuflaż | Odcienie zieleni |
| EAN | 5908221359813 |
| Kod producenta | SS10319 |
| Producent | Fjord Nansen |
| EAN |