Atrakcyjność projektu polega na jego małym rozmiarze. Wykonanie bez błędów, wysoki poziom spasowania. Centrowanie super. Ostrość aż za dobra. Praktyczny jako EDC znikające w kieszeni spodni. Mieści się w piątej kieszeni dżinsów i praktycznie się o nim zapomina. Projekt posiada jednak bardzo dużą wadę - wyposażenie jedynie w front flipper. Ciężko się z niego korzysta jedną ręką z powodu bardzo krótkiej rękojeści, jest problem, aby oprzeć bezpiecznie nóż o wnętrze dłoni podczas otwierania. Trochę to nieprzemyślane, biorąc pod uwagę wysoką ostrość fabryczną i geometrię ostrza, można się łatwo skaleczyć. Wywierając nacisk na flipper, tworzy się dźwignia i nóż ma tendencję do wyskakiwania z ręki. Odejmuję niestety aż trzy gwiazdki, a szkoda, bo na pierwszy rzut oka robił dobre wrażenie. Może dłuższy trening polepszy sytuację.
Poręczny, kieszonkowy nóż składany z krótkim ostrzem zaprojektowany przez polskiego knifemakera, Ostapa Hela.
Wykonany ze stali nierdzewnej Sandvik 14C28N charakteryzuje się łatwością ostrzenia, dobrym trzymaniem ostrości i wysoką odpornością na korozję. Powierzchnię głowni częściowo wykończono poprzez satynowanie, nadając jej efektu półmatu oraz dodatkowo metodą Stonewash.
Otwieranie ostrza odbywa się za pomocą front flippera. Proces został usprawniony przez zastosowanie łożyska kulkowego w osi głównej noża. Głownię w pozycji otwartej zabezpiecza klasyczna blokada Liner Lock.
Ergonomicznie wyprofilowane okładziny rękojeści zostały wykonane z laminatu G10 w kolorze Red, którego chropowata faktura umożliwia pewny chwyt, nawet gdy dłoń jest zabrudzona lub mokra. Karbowania na głowni noża zapewniają pewnie oparcie kciuka podczas pracy z narzędziem.
Wygodne codzienne noszenie zapewnia sprężysty klips tip-up na rękojeści umożliwiający przypięcie noża za paskiem lub do krawędzi kieszeni.
Dane techniczne
Stal: nierdzewna Sandvik 14C28N
Rękojeść: laminat G10
Długość głowni: 34 mm
Grubość głowni: 2,5 mm
Długość całkowita: 98 mm
Kolor: Red
Waga: 43 g
Producent: Bestech Knives, PRC
Polski projekt
Ostap Hel to ceniony polski projektant znany z charakterystycznego, nowoczesnego wzornictwa. Jego noże wyróżniają się harmonijnymi proporcjami, płynnymi liniami i dbałością o detale, które przekładają się na komfort użytkowania. Tworzy zarówno autorskie modele, jak i współpracuje z markami, takimi jak WE Knife czy Bestech Knives.
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Bestech Knives.
Bestech Knives to producent wysokiej jakości noży, znany przede wszystkim z dopracowanych modeli składanych. Marka zdobyła uznanie na całym świecie dzięki precyzyjnemu wykonaniu, nowoczesnemu podejściu do projektowania oraz wykorzystaniu wyselekcjonowanych materiałów - od stali narzędziowych po najwyższej klasy tworzywa i tytan. Ważną częścią tożsamości marki są współprace z uznanymi projektantami. Wśród nich znajdują się wyróżniający się polscy designerzy: Kombou (Grzegorz Grabarski), Ostap Hel oraz Poltergeist Works (Jakub Wieczorkiewicz), a także twórcy z USA, tacy jak Nick Rogers, Frank Grissom czy Keanu Alfaro.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 34 mm |
| Grubość głowni | 2,5 mm |
| Profil głowni | Tanto |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 98 mm |
| Stal ostrza | 14C28N |
| Sposób otwierania | Flipper i wspomaganie |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 43 g |
| EAN | 5905317954013 |
| Kod producenta | BG38B |
| Producent | Bestech Knives |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 7
-
-
Przesłodki mały noży. Do otwierania paczek, przecinania nitek czy drobnych zadań biurowych jest idealny i bardzo poręczny. Dobrze wykonany z płynną mechaniką i bardzo ostry.
-
Mały, dyskretny ząb rekina. ;) Fakt - droga zabawka, ale zastosowane materiały, oraz wykonanie w jakiś sposób usprawiedliwiają cenę. Tego malca na prawdę można mieć zawsze przy sobie i nie przeszkadza nawet noszony jako neck zaczepiony o łańcuszek. Fabrycznie ostry, jak diabli. Do sposobu otwierania głowni można się przyzwyczaić, ale problemy mogą mieć osoby z dużą łapą.
-
Świetny maluch do otwierania paczek czy innych drobnych prac biurowych. Zaskakująco wygodny jak na swój mały rozmiar. bardzo płynna mechanika. Polecam wypróbować!
-
Świetny maluch. Perfekcyjne wykonanie i materiały z najwyższej półki. Idealny jako towarzysz do codziennych zadań biurowych czy otwarcia paczki. Polecam.
-
Słodziak na potęgę, świetnie wykonane maleństwo - żona zadowolona :)
-
Zgrabny, mały nożyk z przyzwoitych materiałów w rozsądnej promocyjnej cenie.
Brak opinii