Plecak solidny, dobrze wykonany, szwy ok, taśmy molle i wycięcia na froncie są dobrej jakości. Zamki póki co śmigają bez zarzutu. Nie wiem skąd ta pojemność 51l, bo na pewno tyle nie ma. Realna pakowność to jakieś 38-40l. Ale bez upychania kolanem zmieściłem do środka: 2-litrowy bidon z wodą, 3 butelki z napojami 0,33l, 1 butelka izotonika 0,5l, hamak, 2 małe maty do siedzenia, dużą piłę japońską składaną, rację żywnościową WZ z Arpolu, dodatkową małą porcję jedzenia, duży płaszcz przeciwdeszczowy, 1 komplet bielizny + bluzę combat, komplet higieniczny, repellent na insekty, rękawice grube taktyczne, mapnik, 5m linki 4mm, metalowy kubek i rolkę papieru toaletowego. Drobne EDC doczepilem na molle po bokach. Bardzo fajny jest patent na zakończeniach pasków kompresyjnych-po skróceniu paska wystarczy zapiąć mały rzepik i nic się nie plącze i nie dynda niepotrzebnie. Jak dla mnie są 3 drobne minusy: 1 - nie jestem niski (180 cm), a pas piersiowy po zapięciu miałem na szyi. Musiałem go przełożyć na szelkach co nie jest łatwe, bo paski mają przeszycia i trzeba je na siłę przepychać przez klamry. 2 minus to pas biodrowy - spełnia swoje zadanie i plecak nie "tańczy" na plecach ale mógłby być szerszy (to zwykła taśma jak na piersiowym tylko szersza trochę). 3 rzecz to trochę za krótkie troki na dole. Mała mata będzie ok ale na coś większego będą za krótkie. Mimo wszystko zdecydowanie polecam,bo to fajny, funkcjonalny i całkiem porządny plecak.