Zamów do Paczkomatu z odbiorem w sobotę!

Plecaki wyprawowe, turystyczne

Schowaj Czytaj więcej

Plecaki turystyczne są to plecaki przeznaczone na dłuższe podróże i wycieczki turystyczne. Wybór odpowiedniego plecaka jest uzależniony od tego jak długą podróż planujemy i jaką mamy aktywność. Duży asortyment plecaków wyprawowych w naszym sklepie na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom. Ważną sprawą podczas wyboru plecaka takiego typu jest jego pojemność oraz układ kieszeni. Jeżeli wybierasz się na dłuższą podróż warto wybrać plecak turystyczny 60l. Świetnym udogodnieniem jest możliwość powiększenia takiego plecaka o kolejne 10l. Na krótszą podróż polecany jest mniejszy i bardziej stabilny plecak turystyczny 40l.
 

Podczas wyboru plecaka wyprawowego powinno zwrócić się uwagę czy posiada on pasy kompensacyjne. Są to dwa pasy znajdujące się po bokach plecaka. Jeżeli potrzebujemy przetransportować w naszym plecaku większe wyposażenie, pomocne przy tym są systemy troczenia znajdujące się z przodu plecaka Do taśm możemy zamontować przedmioty, które nie mieszczą się w naszym plecaku. W plecakach turystycznych jest zazwyczaj jedna duża komora do przechowywania większości bagażu oraz kilka mniejszych kieszeni. Większa ilość małych kieszeni pozytywnie wpływa na utrzymanie porządku w plecaku i pomaga w odnajdowaniu potrzebnych nam przedmiotów. W dużych plecakach turystycznych pomocnym rozwiązaniem jest dostęp do głównej komory od dwóch stron. Plecak jest tak skonstruowany, że można go otworzyć za pomocą klapy znajdującej się na górze plecaka, jak i na dole. Podczas wyboru plecaków turystycznych powinno zwrócić się uwagę, czy posiadają one pasy kompensacyjne. Są to dwa pasy znajdujące się po bokach plecaka. Biorąc pod uwagę wypełnienie plecaka można zmniejszyć jego pojemność.

Komfort naszej wędrówki bardzo zależy od tego, czy mamy wygodny plecak. Jeżeli bolą nas plecy, a szelki są niewygodne to przyjemność z podróżowania znika. Właśnie dlatego podczas wyboru plecaka turystycznego powinniśmy zwrócić uwagę na jego system nośny. Plecaki wyprawowe dostępne w naszym sklepie są wyposażone w wygodne, profilowane szelki o regulowanej długości. Decydując się na mały, ale też duży plecak turystyczny należy zainteresować się czy jest dołączony pas piersiowy oraz pas biodrowy. Dzięki tym pasom niesionego przez nas plecak wyprawowy nie będzie oddziaływał na nasze plecy, ponieważ jego ciężar będzie oparty na biodrach. Plecaki turystyczne powinny posiadać również odpowiednią wentylację pleców, aby zapewnić komfort w podróży. Wybierając się na wycieczkę powinniśmy być przygotowani na każdą pogodę. Aby nasz plecak wyprawowy również dał radę musi być wykonany z solidnych materiałów. Plecaki wyprawowe są wykonywane z nylonu, poliestru oraz Cordury. Tkaniny te są wodoodporne oraz wytrzymałe na przetarcia i rozerwania. Plecak turystyczny wykonany z takich materiałów na pewno poradzi sobie w każdej sytuacji.

Ustaw kierunek malejący

189 produktów

 1. (18)
  Wysyłka: Natychmiast
  455,00 zł
 2. (33)
  Wysyłka: Natychmiast
  295,00 zł
 3. (31)
  Wysyłka: Natychmiast
  295,00 zł
 4. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  329,00 zł
 5. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  699,00 zł 899,00 zł
  Oszczędzasz 200,00 zł
 6. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  289,00 zł 349,00 zł
  Oszczędzasz 60,00 zł
 7. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  1299,00 zł
 8. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  1249,00 zł
 9. (7)
  Wysyłka: Natychmiast
  345,00 zł
 10. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  1099,00 zł 1379,00 zł
  Oszczędzasz 280,00 zł
 11. (5)
  Wysyłka: Natychmiast
  799,00 zł
Ustaw kierunek malejący

189 produktów

   

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49