Zamów do 23:00 kurierem DHL - dostawa już jutro |

00 g 00 m 00 s

Grajcary do rozładowania broni czarnoprochowej

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Ocena (Od najniższej)
  6. Ocena (Od najwyższej)
  7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Producent
Dostępność

9 produktów

9 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Historycznie grajcary do rozładowania broni czarnoprochowej były standardowym element oporządzenia strzeleckiego. Można powiedzieć, że współcześnie grajcary nie straciły na popularności i są tak samo powszechne wśród użytkowników broni czarnoprochowej. Przyczyna jest bardzo prosta, mianowicie obsługa czarnoprochowca wymaga gotowości do radzenia sobie z różnego rodzaju sytuacjami. Z pewnością zalicza się do tego konieczność rozładowania broni odprzodowej za pomocą grajcara.

Strzelając z broni czarnoprochowej można doświadczyć niewypału, a wtedy grajcar nakręcony na pobojczyk okaże się idealnym narzędziem. Ten przyrząd umożliwia wkręcenie się w ołowiany pocisk, który następnie będzie mógł zostać wyciągnięty z lufy broni historycznej. Takie manualne wydobycie kuli za pośrednictwem grajcara oraz wysypanie pozostałości w postaci niedopalonego prochu jest koniecznością. Dopiero wtedy możliwy jest powrót do bezpiecznego korzystania z broni czarnoprochowej, w której nastąpił niewypał.

Za jedną z najbardziej cenionych firm specjalizujących się w produkcji replik broni czarnoprochowej oraz akcesoriów do takiej broni jest Pedersoli. Firmę założył Davide Pedersoli w roku 1957. Są to wyroby wysokiej jakości, do których grona wliczają się także grajcary, dlatego w naszej ofercie występują grajcary Pedersoli dla różnych kalibrów. Są to idealne narzędzia do usuwania kuli po niewypale, ponieważ charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz niezawodnością. Efektem końcowym jest ceniona przez wszystkich skuteczność.