Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

00 g 00 m 00 s

Grajcary do rozładowania broni czarnoprochowej

Schowaj Czytaj więcej

Historycznie grajcary do rozładowania broni czarnoprochowej były standardowym element oporządzenia strzeleckiego. Można powiedzieć, że współcześnie grajcary nie straciły na popularności i są tak samo powszechne wśród użytkowników broni czarnoprochowej. Przyczyna jest bardzo prosta, mianowicie obsługa czarnoprochowca wymaga gotowości do radzenia sobie z różnego rodzaju sytuacjami. Z pewnością zalicza się do tego konieczność rozładowania broni odprzodowej za pomocą grajcara.

Ustaw kierunek malejący

6 produktów

Ustaw kierunek malejący

6 produktów

    Strzelając z broni czarnoprochowej można doświadczyć niewypału, a wtedy grajcar nakręcony na pobojczyk okaże się idealnym narzędziem. Ten przyrząd umożliwia wkręcenie się w ołowiany pocisk, który następnie będzie mógł zostać wyciągnięty z lufy broni historycznej. Takie manualne wydobycie kuli za pośrednictwem grajcara oraz wysypanie pozostałości w postaci niedopalonego prochu jest koniecznością. Dopiero wtedy możliwy jest powrót do bezpiecznego korzystania z broni czarnoprochowej, w której nastąpił niewypał.

    Za jedną z najbardziej cenionych firm specjalizujących się w produkcji replik broni czarnoprochowej oraz akcesoriów do takiej broni jest Pedersoli. Firmę założył Davide Pedersoli w roku 1957. Są to wyroby wysokiej jakości, do których grona wliczają się także grajcary, dlatego w naszej ofercie występują grajcary Pedersoli dla różnych kalibrów. Są to idealne narzędzia do usuwania kuli po niewypale, ponieważ charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz niezawodnością. Efektem końcowym jest ceniona przez wszystkich skuteczność.

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49