Zamów dziś (8.06) do 23:00 kurierem DHL - dostawa już jutro!

00 g 00 m 00 s

Przybitki korkowe i filcowe do kul

Schowaj Czytaj więcej

Przybitki mają oddzielać ładunek prochowy od pocisku. Odnosząc się do tematu odrobinę obszerniej, w przypadku broni czarnoprochowej przybitka posłuży nam do przybicia prochu (na co oczywiście wskazuje sama nazwa) - w broni ładowanej odprzodowo zostanie ona wciśnięta do lufy, po tym jak nasypiemy do niej odmierzoną ilość prochu. Ubicie ładunku z przybitką poprzez kilkukrotne dociskanie go za pomocą pobojczyka, pozwala na lepsze spalanie prochu, a to z kolei przekłada się na nadawanie pociskowi większej prędkości.

Nie tylko lepsze spalanie prochu przemawia za przybitkami, ponieważ ich stosowanie ma znacznie więcej zalet. Spalanie ładunku miotającego w lufie, czyli w tym wypadku czarnego prochu, wiąże się z produktem tego spalania, jakim są gazy prochowe. Ich temperatura jest bardzo wysoka, dlatego oddzielenie ołowianego pocisku od tych gorących gazów niesie ze sobą istotną zaletę, mianowicie chroni to pocisk przed nadtopieniem i tym samym osadzeniem się ołowiu na ściankach lufy.

Przybitki do kul są z reguły korkowe lub filcowe. Z pewnością warto się w nie zaopatrzyć, jeżeli użytkownikowi broni czarnoprochowej zależy na uniknięciu nadtapiania pocisków oraz na lepszym spalaniu prochu, ponieważ przybitki skutecznie izolują i uszczelniają. Ich średnica jest z zasady równa kalibrowi lufy. Wygodnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w ich większą ilość.

Ustaw kierunek malejący

13 produktów

Ustaw kierunek malejący

13 produktów

     

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49