MĘSKIE PREZENTY
Natychmiastowa wysyłka! Darmowa dostawa od 50 zł!

Przybitki korkowe i filcowe do kul

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Cena
Zastosuj

14 produktów

14 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Przybitki mają oddzielać ładunek prochowy od pocisku. Odnosząc się do tematu odrobinę obszerniej, w przypadku broni czarnoprochowej przybitka posłuży nam do przybicia prochu (na co oczywiście wskazuje sama nazwa) - w broni ładowanej odprzodowo zostanie ona wciśnięta do lufy, po tym jak nasypiemy do niej odmierzoną ilość prochu. Ubicie ładunku z przybitką poprzez kilkukrotne dociskanie go za pomocą pobojczyka, pozwala na lepsze spalanie prochu, a to z kolei przekłada się na nadawanie pociskowi większej prędkości.

Nie tylko lepsze spalanie prochu przemawia za przybitkami, ponieważ ich stosowanie ma znacznie więcej zalet. Spalanie ładunku miotającego w lufie, czyli w tym wypadku czarnego prochu, wiąże się z produktem tego spalania, jakim są gazy prochowe. Ich temperatura jest bardzo wysoka, dlatego oddzielenie ołowianego pocisku od tych gorących gazów niesie ze sobą istotną zaletę, mianowicie chroni to pocisk przed nadtopieniem i tym samym osadzeniem się ołowiu na ściankach lufy.

Przybitki do kul są z reguły korkowe lub filcowe. Z pewnością warto się w nie zaopatrzyć, jeżeli użytkownikowi broni czarnoprochowej zależy na uniknięciu nadtapiania pocisków oraz na lepszym spalaniu prochu, ponieważ przybitki skutecznie izolują i uszczelniają. Ich średnica jest z zasady równa kalibrowi lufy. Wygodnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w ich większą ilość.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49