Chat with us, powered by LiveChat

Wybierz "Paczka w Weekend" i zamów z dostawą w sobotę!

Klucze do kominków broni czarnoprochowej

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Cena
Zastosuj

6 produktów

 1. (5)
  Wysyłka: Natychmiast
  155,00 zł
 2. Brak towaru

 3. Brak towaru

 4. Brak towaru

6 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Klucze do kominków są niezbędne do prawidłowej eksploatacji broni czarnoprochowej, która wymaga regularnego czyszczenia oraz okazjonalnego radzenia sobie z wyjątkowymi sytuacjami. Do najbardziej uznanych producentów takich akcesoriów zaliczają się m.in. firmy takie jak Pietta, Pedersoli czy Uberti. Warto, żeby klucz do kominków był dostatecznie wytrzymały i nie deformował się w trakcie dokręcania lub odkręcania kominków. Istnieją także wersje np. z dodatkowymi igłami do przetykania kominków.

Klucz do kominków jest ważnym elementem wyposażenia każdej osoby, która zdecydowała się na zakup broni czarnoprochowej. Jest tak, ponieważ w chwili gdy zaistnieje potrzeba rozebrania np. rewolweru czy pistoletu, taki klucz do kominków będzie potrzebny. Jak sugeruje sama nazwa, narzędzie to służy do odkręcania kominków, co nie jest obce żadnemu użytkownikowi czarnoprochowca. Wystarczy, że w trakcie strzelania okaże się, iż w jednej z komór jest niewypał.

Jeżeli ponowna próba wystrzelenia nie przyniesie żadnych rezultatów (nie pomaga nawet wymiana kapiszona), wtedy w celu poradzenia sobie z taką sytuacją, przyda się właśnie klucz do kominków, dzięki któremu można odkręcić kominek, a następnie wysypać proch oraz wypchnąć kulę z komory. Inną sytuacją, w której przyda się możliwość odkręcania kominków, jest chociażby chęć dokładnego, prawidłowego wyczyszczenia broni, a także zajęcia się jej odpowiednią konserwacją. Wiele osób decyduje się na czyszczenie i konserwację broni czarnoprochowej po każdym jej użytkowaniu na strzelnicy.