Zamów do 22:00 kurierem DHL - dostawa już w poniedziałek |

00 g 00 m 00 s

Kamienie skałkowe (skałki) do broni czarnoprochowej

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Ocena (Od najniższej)
  6. Ocena (Od najwyższej)
  7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Cena
Zastosuj
Schowaj Czytaj więcej

Kamienie skałkowe do broni czarnoprochowej wykorzystywane są w replikach wyposażonych w zamki skałkowe. Skałki, czyli kamienie skałkowe wykonane są z kawałka krzemienia montowanego w szczękach kurka. Po naciśnięciu spustu następuje uderzenie skałki o metal, czego efektem jest wywołanie iskry i zapalenie prochu. Militaria.pl oferuje kamienie skałkowe w różnych rozmiarach i dedykowane do różnego typu broni. Oprócz skałek prowadzimy także sprzedaż pistoletów i karabinów czarnoprochowych wyposażonych w zamki skałkowe.

Kamienie skałkowe do broni czarnoprochowej stosowane są w pistoletach i karabinach z zamkiem skałkowym. Skałki, czyli kamienie skałkowe wykonane są z kawałka krzemienia. To właśnie od uderzenia skałki zapalany jest proch na panewce. Płomień następnie przedostaje się do komory, czego efektem jest zapłon ładunku prochowego i wystrzał. W ofercie Militaria.pl znajdują się kamienie skałkowe w różnych rozmiarach i dedykowane do różnego rodzaju broni np. gładzony kamień skałkowy do pistoletów i karabinów czarnoprochowych Kentucky.

Oferujemy także repliki broni czarnoprochowej wyposażone w zamki skałkowe. Pistolet, w którym zastosowano zamek skałkowy jest potocznie nazywany flintą. Tego typu broń była powszechnie używana na przełomie XVII oraz XVIII wieku. Została następnie zastąpiona przez rewolwery i pistolety kapiszonowe. Pistolety skałkowe były często wykorzystywane przez kawalerię oraz oficerów piechoty. W naszej ofercie znajdują się zarówno skałkowe pistolety czarnoprochowe, jak i karabiny.