Ultralekki, kompaktowy folder o prostej konstrukcji, wzorowany na nożach z początku XIX wieku.
Ostrze o profilu reverse tanto zostało wykonane z wysokiej jakości stali typu damast, o dobrze widocznym, charakterystycznym wzorze. Płaski szlif wyprowadzony do połowy ostrza w połączeniu z niewielką grubością głowni zapewnia dobre właściwości tnące.
Rękojeść wykonano z miedzi, dzięki czemu wraz z upływem czasu na jej powierzchni powstanie warstwa patyny. Ma otwór pozwalający na przewleczenie linki lub smyczy zabezpieczającej. Po boku wytłoczono kanji, czyli japońskie litery.
Nóż otwierany jest za pomocą dźwigni umieszczonej na grzbiecie głowni. W pozycji otwartej głownia utrzymywana jest za pomocą blokady friction folder oraz poprzez przytrzymywanie dźwigni kciukiem.
Dane techniczne
Długość głowni: 74 mm
Grubość głowni: 2,8 mm
Stal: damast
Blokada: friction folder
Rękojeść: miedź
Długość całkowita: 165 mm
Waga: 42 g
Producent: Higo
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 74 mm |
| Grubość głowni | 2,8 mm |
| Profil głowni | Reverse Tanto |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Sposób otwierania | Inne |
| Materiał rękojeści | Inny |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 42 g |
| EAN | 4045011220760 |
| Kod producenta | 01PE315 |
| Producent | Higo |
| EAN |