Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL - dostawa już w poniedziałek!

Groty do strzał łuczniczych

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Ocena (Od najniższej)
  6. Ocena (Od najwyższej)
  7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Schowaj Czytaj więcej

Groty, nazywane także żeleźcami, wykorzystywane są między innymi w strzałach łuczniczych i bełtach do kusz. Pierwotnie stosowane były jako osobna broń, a obecnie wykorzystywane są do treningu strzelectwa. Tworzone były w różnych kształtach, na przykład w kształcie trójkąta lub czworokąta. W dzisiejszym łucznictwie tarczowym najczęściej stosuje się groty o parabolicznym kształcie. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty grotów do strzał.  

Dla osób praktykujących łucznictwo, celność oddawanych strzałów jest sprawą bardzo ważną. Precyzję strzału wspierają dobrze dobrane groty, zwłaszcza te o wspomnianym parabolicznym kształcie. Tego typu groty wykazują dobre własności aerodynamiczne, co wpływa korzystnie na tor lotu, a w konsekwencji także na celność. Groty dopasowywane są do rodzaju łuku i strzał. Do łuków tradycyjnych najlepiej dobrać drewniane strzały oraz specjalne groty przeznaczone do strzał drewnianych. Takie groty produkowane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej, aluminium lub tytanu. Natomiast do łuków bloczkowych i sportowych przeznaczone są strzały z tworzywa sztucznego.  

Groty do strzał dostępne w naszym sklepie mocowane są na wkręt. Wystarczy wkręcić grot we wklejoną tuleję znajdującą się w strzale. Dzięki takiemu rodzajowi mocowania w przypadku uszkodzenia grotu możesz go wymienić, bez konieczności wymiany całej strzały.