Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL - dostawa już w poniedziałek!

Cele łucznicze, tarcze, maty

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Ocena (Od najniższej)
  6. Ocena (Od najwyższej)
  7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Okazje
Cena
Zastosuj

8 produktów

8 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Nieodłącznym elementem podczas zabawy z łukiem, będą podstawowe akcesoria łucznicze jak strzały, tarcze i cele łucznicze. Szczególnie te ostatnie będą miały duże znaczenie, aby nasza zabawa przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Można je nawet określić jako wymóg dla strzelca – szczególnie początkującego. Maty nazywane też celami łuczniczymi przyniosą nam zarówno same korzyści, jak i oszczędności. Jednak zaopatrzenie się w taki gadżet to przede wszystkim bezpieczeństwo. Takie maty mają za zadanie zatrzymać lecącą strzałę, co sprawia, że łucznictwo nie stanowi zagrożenia dla osób-obserwatorów. W zależności od mocy łuku strzała może lecieć na bardzo daleki dystans, a niezabezpieczony teren, w którym strzelamy, może stanowić zagrożenie dla wszystkiego, co znajduje się wokół. 

Cele łucznicze pozwolą nam również zaoszczędzić nieco czasu i pieniędzy. Odpowiednio wyłapane zyskają zarówno na wytrzymałości, jak i oszczędzą nam niepotrzebnych wycieczek w poszukiwaniu strzał posłanych w dal. Warto jednak pamiętać, aby regularnie kontrolować ich kondycję, nawet gdy korzystamy z tarcz łuczniczych i maty. W przypadku zauważenia defektów w postaci pęknięć lub rozwarstwień materiału, z jakiego wykonana jest strzała, powinniśmy zrezygnować z dalszego użytkowania takiego egzemplarza. Uszkodzona strzała w połączeniu z dużą mocą łuku może skończyć się wypadkiem. Podczas zakupu naszej maty łuczniczej powinniśmy również zapoznać się z jej specyfikacją techniczną. Ważne jest, aby materiał wykonania oraz jej wytrzymałość była odpowiednio dobrana do mocy naszego łuku. Zastosowanie zbyt delikatnych celów łuczniczych może nie zatrzymać strzały, w efekcie czego strzała przejdzie na wylot i będzie stanowiła zagrożenie dla otoczenia. Również sama mata ulegnie wtedy dużo szybszej degradacji.

W chwili, gdy opanujemy już podstawową celność i chcemy dopracować skupienie swoich strzałów, z pomocą przyjdą nam tarcze łucznicze. Dzięki kolorowym podziałkom łatwo obierzemy cel i będziemy mogli pracować nad skupieniem naszych strzałów. Jest to proste i bardzo przydatne udogodnienie. Stosowanie nawet najbardziej podstawowych tarcz łuczniczych pozwoli nam przeprowadzić małe zawody strzeleckie w gronie znajomych. Są one wykonane ze zwykłego arkusza papieru, dzięki czemu koszt ich produkcji jest niewielki, więc i ostateczna cena jest na przyzwoitym poziomie. Najczęściej ich wymiary oscylują w granicach 40x40 cm lub 50x50 cm. Ich montaż do maty strzeleckiej również nie sprawia większych problemów, możemy to z łatwością uczynić za pomocą specjalnych pinów do tarcz lub ze zwykłych szpilek czy pinezek. Również podczas zakupu samego łuku, tarcze łucznicze są jednym z najczęściej dołączanych dodatków do zestawu, oferowanych przez producentów. Trzeba się jednak liczyć ze stosunkowo niedługą żywotnością takich gadżetów, dlatego warto pamiętać o uzupełnianiu ich stanu na bieżąco. W poszukiwaniu akcesoriów łuczniczych, takich jak cele, piny oraz tarcze, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną w sklepie Militaria.pl. Dzięki dostępności szerokiej gamy dodatków dla strzelców, z łatwością uzupełnimy swój stan tarcz łuczniczych i innych akcesoriów, które urozmaicą zabawę z łukiem.