Chat with us, powered by LiveChat

Zamów do 23:00 kurierem DHL - dostawa już jutro!

00 g 00 m 00 s

Cięciwy do łuku

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Okazje
Cena
Zastosuj

27 produktów

 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  19,99 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  45,00 zł
 3. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  119,99 zł
 4. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł
 5. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  39,99 zł 109,99 zł
  Oszczędzasz 70,00 zł
 6. Brak towaru

 7. Brak towaru

 8. Brak towaru

 9. Brak towaru

 10. Brak towaru

 11. Brak towaru

 12. Brak towaru

 13. Brak towaru

27 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Najnowsze odkrycia historyczne podają, że pierwsze ślady strzał pochodzą z Południowej Afryki, z wnętrza jaskini Sibudu, a datowane są na 70000-60000 lat wstecz. Znaleziono tam pierwsze groty wykonane z kości. Natomiast pierwsze pozostałości po łukach w Eurazji, według współczesnych szacunków, mają ok 18000-17500 lat. Kolejne ślady pierwotnych form łucznictwa odkryto na północ od Hamburga, na terenie współczesnych Niemiec, a datuje się je między 10000 a 9000 lat temu. Jedno jest więc pewne, łuk jako broń towarzyszy nam od tysiącleci. Używany do polowań, walki o terytorium, był symbolem siły i zręczności. Od ok. dwóch tysięcy lat rywalizował z wolniejszymi, ale dysponującymi większą energią i dużo łatwiejszymi w obsłudze i szkoleniu kuszami.

Wynalezienie broni palnej spowodowało, że w obecnych czasach jest używany praktycznie wyłącznie w celach sportowych. Jednym z najważniejszych elementów łuku jest jego cięciwa. Musi być odpowiednio mocna, żeby wytrzymać przeciążenia oraz siły, które działają na nią przez cały okres eksploatacji. Dawniej cięciwy wykonywane były z naturalnych komponentów, takich jak włókna konopi, lnu, jedwabiu oraz ze składników pochodzenia zwierzęcego jak ścięgna, włosie końskie lub suszonych i odpowiednio wyprawianych jelit. W tej kategorii produktowej znajdziesz cięciwy do łuków najwyższej jakości, oferowane przez renomowanych producentów, wykonane wyłącznie z nowoczesnych substancji syntetycznych. Dysponujemy cięciwami do łuków Poe Lang, Umarex, a także akcesoriami łuczniczymi, takimi jak ochraniacze na palce czy napinacze cięciw, polskiej marki Sekula Archery.
 
Wybór łuku jest sprawą indywidualną i każdy powinien brać pod uwagę przy wyborze swój wiek, wzrost oraz siłę. Kupując łuk warto od razu zaopatrzyć się w komplet akcesoriów. Oprócz ochraniacza na przedramię oraz osłony na palce, warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniej cięciwy do łuku. To niezwykle istotny element, który podczas jakiejkolwiek awarii uniemożliwia dalsze użytkowanie naszego sprzętu. Podczas zawodów lub zwykłego, weekendowego strzelania do tarczy, przerwana lub uszkodzona cięciwa od razu zamyka nam drogę do wygranej lub natychmiast przerywa zabawę. Warto wtedy mieć zapasową i szybko ją wymienić. Pamiętaj o regularnym dbaniu o swoją cięciwę do łuku, smarując ją specjalnym woskiem i sprawdzając jej kondycję. Jeżeli posiadasz łuk bloczkowy, taki jak np. popularna Cobra, znajdziesz w tej zakładce dedykowany system bloczków i kabli przeznaczony specjalnie do niego. Oprócz tego znajdują się tu także cięciwy do łuków Buster, Blue Jazz, Exterminator, Kirupira, Axis, Nova, Rex, Crusader, Chameleon oraz wielu innych, oferowanych na naszej stronie internetowej łuków bloczkowych i klasycznych. Oferujemy także komplet tłumiący do łuków bloczkowych Axis marki Poe Lang. Pozwalają na ochronę przed ewentualnymi uszkodzeniami ramion, które mogą być wywołane przez drgania. Wpływa to także na zniwelowanie hałasu podczas oddawania strzału. Jeżeli masz znajomego łucznika i znasz jego model łuku, zakup odpowiedniej cięciwy może okazać się bardzo trafionym i praktycznym prezentem.