Chat with us, powered by LiveChat

Zamów do 23:00 kurierem DHL - dostawa już jutro!

00 g 00 m 00 s

Celowniki do łuków

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Ocena (Od najniższej)
  6. Ocena (Od najwyższej)
  7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Cena
Zastosuj

8 produktów

8 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Każdy, kto korzystał z łuku tradycyjnego, doskonale zdaje sobie sprawę, jak intuicyjne jest z niego celowanie. Inaczej ma się to w przypadku łuków bloczkowych, sportowych i podobnych, gdzie zamontowanie celownika jest niemal nieodzowną częścią eksploatacji łuku. Wśród dostępnych celowników do łuków dostępne jest wiele modeli, poczynając od prostych modeli z jednym pinem, po zaawansowane z układem światłowodowym, aż do celowników z podświetlaną siatką celowniczą.

W zależności od rodzaju celownika stosowane są różne typy materiału do jego produkcji. Najczęściej do wytworzenia celownika do łuku stosuje się wytrzymałe tworzywo sztuczne lub aluminium. Zaawansowane modele mogą być wyposażone w poziomicę, która pozwala na dokładnie przymocowanie i skalibrowanie celownika. Większość celowników wielopinowych jest regulowana swobodnie zarówno w pionie, jak i poziomie.

Zastosowane systemy podświetlenia prętów światłowodowych lub siatki celowniczej umożliwiają celowanie w warunkach ograniczonego oświetlenia. Modele wyposażone w kilka pinów celowniczych umożliwiają strzelcowi skalibrowanie celownika do strzałów na różne odległości — znacznie ułatwia to szybkie celowanie do celów na różnych odległościach. Wraz z celownikiem strzelcy korzystają z małego akcesorium typu "peep sight". Pełni ono funkcję szczerbinki, nieznacznie obniżając moc łuku, gdyż montuje się je na cięciwie łuku. Celowniki montowane są przede wszystkim do majdanu łuku, na wysokości podpórki na strzałę.