Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL - dostawa już w poniedziałek!

Wosk do konserwacji cięciw

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Ocena (Od najniższej)
  6. Ocena (Od najwyższej)
  7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Schowaj Czytaj więcej

W tej kategorii znajdziesz wysokiej jakości syntetyczne woski do konserwacji cięciw w łukach. Stosowanie odpowiedniej jakości wosków w znaczący sposób przedłuża żywotność cięciwy. Wosk idealnie nadaje się do smarowania cięciw zarówno w łukach tradycyjnych, jak i odciągu kabli w łukach bloczkowych. Aby cięciwa nie zużywała się za szybko należy ją smarować przynajmniej raz w miesiącu w zależności od częstotliwości użytkowania i ilości oddanych strzałów. Woskowanie cięciwy zmniejsza tarcie włókien oraz w znacznym stopniu zapobiega absorpcji wody. Do konserwacji cięciw stosowane są zazwyczaj woski syntetyczne z dodatkiem silikonu w formie wygodnego aplikatora w sztyfcie.

Cięciwa jest elementem łuku, który nadaje prędkość, z jaką zostanie wystrzelona strzała, poza odpowiednia konserwacją tego elementu w Twoim łuku należy również pamiętać o ochronie dłoni i oczu podczas strzelania z łuku. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór ochraniaczy na palce, ręce oraz okularów ochronnych o dużej wytrzymałości balistycznej.

Niezależenie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z łucznictwem, czy jesteś już doświadczonym strzelcem zawsze należy pamiętać o tak istotnych elementach, jak konserwacja sprzętu strzeleckiego, dobór odpowiednich strzał do siły naciągu oraz ochraniaczach i okularach strzeleckich.