Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

Lornetki Bushnell Legacy

Schowaj Czytaj więcej

W ofercie sklepu Militaria.pl posiadamy cieszące się dużą popularnością lornetki Bushnell Legacy. Modele lornetek z tej firmy wyróżniają się dużą wytrzymałością oraz świetnym obrazem. Kluczową cechą przy wyborze lornetki jest jej powiększenie. W lornetkach Bushnell Legacy występuje stałe 10-krotne powiększenie oraz regulowane – 10-22x. W tym drugim modelu zmiany stopnia powiększenia można wygodnie dokonywać z wykorzystaniem manetki umieszczonej na prawym okularze. Stopień powiększenia określa, ile razy obraz, jaki będzie przez nas widziany, zostanie powiększony w stosunku do obrazu widzianego gołym okiem. Średnica obiektywu w lornetkach Bushnell Legacy wynosi 50 mm. Na podstawie tego parametru można określić jasność widzianego obrazu. Im większa jest średnica, tym więcej światła dostaje się do obiektywu. Skutkuje to wiele jaśniejszym i wyraźniejszym obrazem w porównaniu z niewielkimi soczewkami. Soczewka 50 mm sprawia, że obraz w lornetce będzie bardzo wyraźny nawet w pochmurne dni oraz po zapadnięciu zmroku.  Dzięki temu świetnie będzie sprawdzać się u myśliwych, ale także do obserwacji samolotów.

Ustaw kierunek malejący

2 produkty

Ustaw kierunek malejący

2 produkty

    W zależności od stopnia powiększenia zmienia się pole widzenia. Zakres pola widzenia daje nam informacje, jakiej wielkości obszar obejmuje lornetka (zazwyczaj parametr ten jest wyrażony w metrach/1000m). Oczywiście każda lornetka wyposażona jest w pokrętło do regulacji ostrości. Zostało ono umieszczone na mostku pomiędzy tubusami. Dodatkowym udogodnieniem są regulowane muszle oczne. Pozwalają one dostosować odległość oka od soczewki – bardzo przydatne ze względu na to, że każdy człowiek ma inną budowę oczodołu. Lornetki Bushnell Legacy są budowane na podstawie systemu Porro. Jest to prosty i najczęściej wykorzystywany system w lornetkach. W skład każdej lornetki wchodzą trzy główne części optyczne: obiektywy, pryzmaty i okulary. W systemie Porro oś obiektywu umieszczona jest na innej linii w stosunku do osi okularu. Jest to spowodowane przesunięciem pryzmatów względem siebie. Taki system zastosowany w lornetce wpływa na większą trójwymiarowość widzianych przez nas obrazów. System Porro jest prostszy w budowie niż system Roof, więc jeśli szukasz lornetki o korzystniejszym stosunku cena/jakość, to postaw na pierwsze rozwiązanie.

    W lornetkach Legacy zastosowano wiele ciekawych technologii. Wartą uwagi jest technologia FMC, która polega na wielokrotnym pokryciu szkła powłokami antyrefleksyjnymi. Dzięki temu dochodzi do mniejszych strat światła, które przechodzi przez układ optyczny. W celu zmniejszenia stopnia parowania soczewek tubusy są wypełniane suchym azotem oraz dodatkowo uszczelniane. W lornetkach tej firmy wykorzystywane jest szkło BaK-4, które jest szkłem optycznym najwyższej jakości. Gwarantuje to najlepszą jasność oraz czytelność obrazu. Wiele nowych technologii połączonych z tradycyjnymi, sprawdzonymi rozwiązaniami sprawia, że lornetki Bushnell z serii Legacy zadowolą nawet bardzo wymagających użytkowników.

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49