Chat with us, powered by LiveChat

Zamów do 23:00 kurierem DHL - dostawa już jutro!

00 g 00 m 00 s

Lornetki Delta Optical Chase

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Ocena (Od najniższej)
  6. Ocena (Od najwyższej)
  7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Cena
Zastosuj
Powiększenie (x)
Średnica obiektywu (mm)
Szkła optyczne
Układ
Powłoka antyrefleksyjna
Wodoodporność lornetki
Schowaj Czytaj więcej

Lornetki Delta Optcial Chase są modelami, które zdobyły nagrodę Red Dot Award 2018 oraz drugie miejsce w konkursie organizowanym przez portal optyczne.pl, w 2017 roku, ustępując jedynie liderowi rynku – Nikonowi. Poniżej opowiemy, co stoi za sukcesem polskiej lornetki, która pokonała w zawodach takie firmy jak np. Steiner. Warto na wstępie zaznaczyć, że firma Delta Optical jest firmą polską tworzącą w różnych kategoriach cenowych przyrządy optyczne w postaci lunet obserwacyjnych oraz lornetek turystycznych w różnej kategorii cenowej. Lornetkom Delta Optical Chase towarzyszą najnowsze rozwiązania technologiczne odpowiedzialne za jakość obrazu. Są to lornetki skonstruowane w układzie dachowym Schmidta-Pechana, z warstwą odbijającą pokrytą srebrem. Pryzmaty pokryte tym metalem szlachetnym zapewniają ostrość i jasność podziwianego krajobrazu. Optyka została przemyślana na nowo i zaprojektowana tak, aby zmaksymalizować jakość detali, których nie zauważymy w modelach konkurencji w tej samej półce cenowej.

Użycie technologii ED zapewnia doskonałą korekcję aberracji chromatycznej. Jest to zjawisko pojawiania się załamań światła na krawędziach obserwowanych obiektów podczas dnia - dzięki lornetkom Delta Optical Chase nic już nie zakłóci obserwacji chociażby końcówek piór widzianych ptaków. Ważnym czynnikiem składającym się popularność oraz jakoś tego modelu lornetki jest szerokokątny projekt optyczny zapewniający dla przykładu pole widzenia w przypadku modelu 12x50 takie same jak w przypadku konkurencji 10x50. Dodatkowo są wypełnione suchym azotem, co zapobiega parowaniu podczas obserwacji w środowisku zmiennej temperatury lub deszczu. Te wspaniałe lornetki czołowego polskiego producenta optyki są także bardzo wytrzymałe - korpus jest wykonany z wytrzymałego tworzywa, odpornego na upadki, a cała konstrukcja jest wodoszczelna w standardzie IPX7.

Lornetki Delta Optical Chase są przeznaczone dla wszystkich, którzy potrzebują najwyższej jakości obserwacji. Z oryginalnej ergonomii oraz zaawansowanej optyki wykonanej za pomocą najnowocześniejszej technologii powinni skorzystać zwłaszcza turyści, myśliwi oraz obserwatorzy ptaków. Ten model cieszy się szczególną sympatią na wszystkich forach dotyczących optyki, profesjonalne recenzje zaś wskazują jasno, że mamy do czynienia z zaawansowanym sprzętem wyprzedzającym swoją konkurencję o kilka kroków. Lornetki Delty są dostępne w kilku konfiguracjach – masz do wyboru takie parametry jak 8x42, 10x42 10x50 oraz 12x50. Pierwszy z parametrów określa powiększenie, jakie oferuje lornetka, drugi to średnica obiektywu wyjściowego. Mniejsze lornetki oferują mniejsze pole widzenia, są jednak bardziej kompaktowe i łatwiej je zabrać w podróż, jednak to przy obiektywie o wielkości 50 mm zobaczysz wszystko to, co może zaoferować tej jakości sprzęt do obserwacji krajobrazów oraz zwierzyny. Dodatkowo należy wspomnieć, że Delta Optical na ten konkretny model oferuje aż dziesięcioletnią gwarancję oraz w zestawie znajdziesz twarde, odporne na wstrząsy etui, smyczkę do zawieszenia na szyi oraz ściereczkę do czyszczenia obiektywu.