ZIMOWA WYPRZEDAŻ DO -50% - OSTATNIE GODZINY

00 g 00 m 00 s

Menażki turystyczne, harcerskie i wojskowe

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Cena (Od najniższej)
 3. Cena (Od najwyższej)
 4. Ocena (Od najniższej)
 5. Ocena (Od najwyższej)
 6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Cena
Zastosuj

26 produktów

 1. (163)
  Wysyłka: Natychmiast
  89,90 zł 99,00 zł
  Oszczędzasz 9,10 zł
 2. (7)
  Wysyłka: Natychmiast
  102,67 zł 109,99 zł
  Oszczędzasz 7,32 zł
 3. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  89,99 zł 99,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 4. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  94,99 zł 109,99 zł
  Oszczędzasz 15,00 zł
 5. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  129,99 zł 139,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 6. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  89,99 zł 99,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 7. (21)
  Wysyłka: w 24 godziny
  130,00 zł

26 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Menażka to zamykany pojemnik, który idealnie nadaje się na biwak czy dłuższą wyprawę. Służy do spożywania oraz przygotowywania posiłków. Po złożeniu menażka przybiera kompaktowe wymiary, więc można bez problemu schować ją plecaka czy torby. W tej kategorii znajdziesz menażki wojskowe niezbędne podczas każdego wypadu pod namiot.

Menażka to jeden z podstawowych elementów wyposażenia harcerza, survivalowca lub miłośnika bushcraftu. Podczas jesiennych lub zimowych wypadów w teren jest to przedmiot wręcz niezastąpiony, ale doskonale sprawdzi się także latem. Polecany zarówno do klasycznego obozowania, jak i do spędzania czasu w lesie przy wykorzystaniu nowocześniejszych technologii. Menażka przydaje się zarówno do podgrzania posiłku na kuchence lub ognisku, jak i do przenoszenia w niej pożywienia oraz jako naczynie, z którego posiłek zjemy. Menażki wojskowe sprawdzą się świetnie jako wyposażenie dla żołnierza. Solidne wykonanie pozwala na przytroczenie ich na zewnątrz plecaka, a także na użytkowanie bezpośrednio nad otwartym ogniem. To istotne, ponieważ czasami nie chcemy pakować brudnej i osmolonej nad płomieniami menażki turystycznej bezpośrednio do naszej torby bądź plecaka. Są łatwe w czyszczeniu, więc po powrocie wystarczy chwila nad zlewem, żeby nasze naczynie turystyczne doprowadzić do porządku.

Dobra wojskowa menażka składa się z kilku części, które możemy wykorzystywać do różnych czynności. Wierzch z powodzeniem posłuży nam za patelnię, a dolny, większy element, za garnek. Menażki turystyczne, podobnie jak militarne odpowiedniki, są urządzeniami wytrzymałymi i prostymi, które projektuje się tak, aby nie zawiodły nas w trudnych i wymagających sytuacjach. Oprócz spacerów po górskich szlakach czy leśnym biwakowaniu, menażki turystyczne przydadzą się na wystawach plenerowych, otwartych strzelnicach, podczas organizowania spotkań i imprez na otwartych przestrzeniach, szczególnie w okresach trudnych warunków pogodowych, gdzie szybkie podgrzanie posiłku na kuchence gazowej może umilić nam dzień. Naczynia turystyczne to także wspaniały pomysł na prezent dla zapalonego survivalowca, biwakowicza lub miłośnika sprzętu turystycznego i militarnego. Spiszą się też jako wyposażenie kampera, gdyż są wygodne, łatwo się je czyści i po złożeniu zajmują mało miejsca. Pozwolą na spędzenie jeszcze większej ilości czasu na aktywności na łonie natury. Warto zakupić także kuchenkę oraz akcesoria do rozpalania ognia, jak krzesiwa lub zapałki. Te i wiele innych akcesoriów turystycznych znajdziesz na stronie Militaria.pl w oddzielnych kategoriach.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49