Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Kuchenki turystyczne i palniki

Schowaj Czytaj więcej

W tej kategorii umieściliśmy dla Państwa kuchenki, palniki turystyczne oraz niezbędne akcesoria. Wybierając się w podróż w malownicze miejsce oddalone od cywilizacji, warto zaopatrzyć się w sprzęt do przygotowywania posiłków i nie tylko. Zabierając ze sobą kuchenkę turystyczną, można ugotować jedzenie oraz wodę, ale także ogrzać się podczas zimnego wieczoru lub zwiększyć temperaturę w naszym namiocie.  Ciepły posiłek lub rozgrzewająca herbata po dniu pełnym wrażeń pozwala na odpoczynek i regenerację organizmu. Dlatego niezależnie czy wybierasz się na weekendowy wypad, czy na dłuższą podróż, zawsze warto zabrać ze sobą kuchenkę turystyczną. Kuchenki gazowe turystyczne zajmują dużą część oferty sklepu Militaria.pl. Taki typ kuchenek jest najbardziej popularny ze względu na lekkość i poręczność podczas transportu oraz prostotę w użytkowaniu. Niewielkie rozmiary kuchenek tego typu pozwalają na wygodne przenoszenie ich w plecakach. Dużą zaletą jest również utrzymanie garnków w czystości, ponieważ nie dochodzi do ich osmolenia. Korzystając z kuchenki gazowej, należy zwracać uwagę na zmiany temperatur oraz ciśnienia, które mogą wpływać na zmiany sprawności kuchenki. W asortymencie posiadamy kuchenki gazowe od światowych producentów, takich jak Camingaz czy Coleman.

Kuchenki gazowe są wyposażane w piezo zapalniki ułatwiające korzystanie z kuchenki. Warto zwrócić uwagę na to, czy kuchenki turystyczne mają funkcję regulacji mocy płomienia lub dodatkowe panele chroniące płomień przed wiatrem. Stabilne ramiona palnika bez problemu utrzymają garnek z gotującym się jedzeniem, a po zakończonym posiłku można je złożyć i umieścić w specjalnym pokrowcu. Takie ramiona, które po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, pozwalają na łatwy transport. Elastyczna rurka z funkcją składania transportuje gaz z kartusza do palnika i może być ona wyposażona w przycisk do kontrolowania przepływu gazu w trakcie gotowania. Nierówne podłoże nie jest przeszkodą dla kuchenek gazowych turystycznych posiadających specjalne nóżki lub stabilizującą podstawę. Wykonane z antypoślizgowego tworzywa nogi lub podstawa, pozwalają na bezpieczne gotowanie w każdych warunkach. Przy wyborze odpowiedniej kuchenki turystycznej warto zapoznać się także z działaniem kuchenek turystycznych na paliwo. Obecnie kuchenki takiego typu również są poręcznych rozmiarów, pozwalając na wygodne podróżowanie. Są one wykonywane z lekkiego materiału, jak na przykład anodowane aluminium, które jednocześnie jest wyjątkowo wytrzymałe. Często są wybierane przez osoby planujące wyjazd w góry, ponieważ różnica ciśnień i temperatur nie wpływa na ich działanie. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zakup zestawów do gotowania, które składają się z kuchenki na paliwo oraz idealnie pasującego do niej garnka o wybranej pojemności. Dla ułatwienia gotowania, garnki mają wytłoczoną miarkę oraz pokrytą wolno nagrzewającą się gumą składaną rączkę. Konstrukcja kuchenek turystycznych na paliwo zapewnia ochronę płomienia przed wiatrem, co wpływa na skrócenie czasu gotowania oraz oszczędność paliwa. Materiał, z jakiego wykonana jest kuchenka oraz garnek, jest świetnym przewodnikiem ciepła, przez co gotowanie trwa o wiele krócej.

Ciekawym rozwiązaniem jest kuchenka turystyczna na paliwo stałe. Jej małe rozmiary po złożeniu pozwalają na przenoszenie tego typu kuchenki w kieszonce na nóż. Są one produkowane z jednego z najwytrzymalszych materiałów, czyli tytanu. A może wybierając się na biwak, warto zabrać ze sobą palniki? W ofercie posiadamy palniki turystyczne ze znanej Niemieckiej firm Mil-Tec. W palnikach turystycznych zazwyczaj umiejscowiony jest przycisk do automatycznego zapalnika. Zamontowane są również antypoślizgowe nóżki pozwalające na gotowanie nawet na nierównym podłożu. Asortyment sklepu Militaria.pl pod względem kuchenek przenośnych i akcesoriów jest bardzo szeroki. Oprócz tych najczęściej wybieranych rodzajów kuchenek dysponujemy także ekologicznymi kuchenkami wykonanymi z sosnowego pieńka. Jest to świetna opcja dla osób chcących spędzić czas nad jeziorem. Pieniek posiada specjalne nacięcia, dzięki którym może zostać podpalony od środka, dając efekty prawdziwego ogniska. Dostępne są także kuchenki spirytusowe dające płomień po nasączeniu alkoholem tkaniny o właściwościach higroskopijnych. Również posiadamy szeroką ofertę akcesoriów do kuchenek, w której znajdują się stojaki, paliwo żelowe, w kostkach czy zestawy garnków. Osoby przygotowujące się na różnego rodzaju podróże, podczas których chcą korzystać z palników turystycznych, znajdą w sklepie Militaria.pl całe niezbędne wyposażenie.

Ustaw kierunek malejący

89 produktów

Strona
 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  252,00 zł 329,00 zł
  Oszczędzasz 77,00 zł
 2. (8)
  Wysyłka: Natychmiast
  109,00 zł
 3. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  21,99 zł 24,99 zł
  Oszczędzasz 3,00 zł
 4. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł 34,99 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
 5. (61)
  Wysyłka: Natychmiast
  39,99 zł
 6. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  249,00 zł 322,99 zł
  Oszczędzasz 73,99 zł
 7. (20)
  Wysyłka: Natychmiast
  189,99 zł
 8. (12)
  Wysyłka: Natychmiast
  259,00 zł
 9. (9)
  Wysyłka: Natychmiast
  69,99 zł 79,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 10. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  219,00 zł 264,99 zł
  Oszczędzasz 45,99 zł
Ustaw kierunek malejący

89 produktów

Strona

   

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49