Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Biwak w lesie - infografika

Biwak w lesie - infografika

Leśne obozowanie - biwak w lesie !

Biwakowanie w lesie to świetny sposób spędzania wolnego czasu, niewymagający dużych nakładów finansowych i dalekich podróży. Rozbicie namiotu czy zwieszenie hamaka między drzewami to też okazja do kontaktu z naturą. Sprawdź, jak się przygotować do biwaku i jakich zasad przestrzegać, aby być mile widzianym w lesie.

Jak się przygotować do biwaku?

Przed wyjściem z domu sprawdź prognozę pogody i przygotuj cały niezbędny sprzęt. Biwakuj w miejscach do tego wyznaczonych lub za zgodą właściciela gruntu. Biwakuj zgodnie z etyką "Leave No Trace" - zadbaj o to, aby nie zostawić po sobie żadnego śladu.

Uważaj na dzikie zwierzęta

Jedzenie lub jego resztki przechowuj w taki sposób, aby zapach nie kusił zwierząt. Nie obozuj w miejscach z widocznymi śladami życia dzikich zwierząt.

Biwak z hamakiem

Jeśli planujesz nocować w hamaku w chłodniejszym okresie, warto zabrać ze sobą podpinkę hamakową, która świetnie dociepla. Podpinka zakładana jest na hamak w taki sposób, że nie ulega kompresji. Izoluje i zabezpiecza przed złą pogodą Rzadko się zdarza, że ktoś wypadnie z hamaka w trakcie snu, ale na wszelki wypadek nie zawieszaj go zbyt wysoko i uprzątnij z ziemi większe kamienie. Nigdy nie wieszaj hamaka na martwych drzewach.

Nocleg pod tarpem

Nie musisz nosić ciężkiego stelaża. Do rozłożenia tarpa wystarczą kijki trekkingowe lub gałęzie. Tarp można rozłożyć na wiele różnych sposobów, w zależności od potrzeb. Może służyć jako zadaszenie, podczas noclegu w hamaku.

Nocleg w namiocie

Wybierając miejsce do rozbicia namiotu, przygotuj odpowiednio teren, na którym się rozbijasz usuwając kamienie, igły i gałęzie. Namiot oferuje zamkniętą przestrzeń, więc nie musisz przejmować się owadami lub nieoczekiwanymi wizytami mniejszych leśnych zwierząt. Spośród opisywanej trójki, namiot najlepiej zabezpieczy Cię przed kaprysami pogody.

Gotowanie na biwaku

Najlepiej na biwak zabrać ze sobą kuchenkę turystyczną. Jeśli jednak musisz rozpalić ognisko, zrób to w odpowiednio zabezpieczonym miejscu, aby nie wzniecić pożaru. Pamiętaj o przepisach dotyczących rozpalania ognia.

Dużo przydatnych akcesoriów znajdziesz w kategorii survival, bushcraft, turystyka.

 

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49