Natychmiastowa wysyłka! Darmowa dostawa od 50 zł!

Czajniki podróżne i survivalowe

Schowaj Czytaj więcej

Zagotowanie wody jest ważną czynnością, którą często wykonujesz podczas biwakowania. Jeżeli na co dzień lubisz pić kawę lub herbatę, to możliwe, że nie będziesz chciał rezygnować z tych napoi także w innych miejscach, na przykład, kiedy jesteś z dala od elektryczności i w otoczeniu natury. Umożliwi Ci to czajnik turystyczny. W ofercie Militaria.pl znajdziesz szeroki wybór czajników turystycznych, które sprawdzą się w czasie różnych wyjazdów, jak bushcraft. 

Ustaw kierunek malejący

19 produktów

 1. (22)
  Wysyłka: Natychmiast
  63,99 zł 79,99 zł
  Oszczędzasz 16,00 zł
 2. (7)
  Wysyłka: Natychmiast
  129,00 zł 144,00 zł
  Oszczędzasz 15,00 zł
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  119,99 zł 129,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 4. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  299,00 zł 339,00 zł
  Oszczędzasz 40,00 zł
 5. (7)
  Wysyłka: w 24 godziny
  149,99 zł
Ustaw kierunek malejący

19 produktów

  Czajnik jest elementem ekwipunku turystycznego, który sprawdzi się w trakcie różnych wypadów za miasto. Gorąca woda przyda Ci się nie tylko do przygotowywania napojów. Dzięki możliwości zagotowania wody, możesz zabrać na wyjazd posiłki liofilizowane lub popularne dania typu instant. Ciepła woda przyda się również przy dbaniu o higienę oraz w przypadkach niewielkich zranień, aby przemyć ranę przegotowaną wodą. Ważną kwestią jest wybór materiału, z którego wykonany jest czajnik. Do gotowania wody nad ogniskiem, bardzo dobrze sprawdzają się czajniki stalowe. Przy ich użytkowaniu, nie musisz się martwić o płomień wychodzący poza obręb dna. Pamiętaj jednak, że ten typ czajnika jest dość ciężki. Innym popularnym wyborem są czajniki aluminiowe, które są lekkie i dobrze sprawdzają się podczas gotowania wody na przenośnej kuchence. 

  Warto zwrócić uwagę także na czajniki turystyczne, które wyposażone są w palenisko na paliwo stałe. Możesz zakupić paliwo w postaci tabletek lub wykorzystać zasoby lasu. Czajniki z paleniskiem na paliwo stałe sprawdzą się w trakcie nocowania w lesie lub podczas blackoutu. Czajniki podróżne różnią się od siebie nie tylko materiałem i wagą, ale także pojemnością. Zwróć uwagę na własne potrzeby i wybierz odpowiedni dla siebie model. Nawet wtedy, kiedy bagaż na wycieczkę przewozisz samochodem, preferujesz sprzęt o mniejszych gabarytach. Jeżeli podróżujesz w pojedynkę lub w małym gronie, optymalnym wyborem może być czajnik o pojemności do 1 litra. W większej grupie lepiej sprawdzą się natomiast bardziej pojemne wersje. W naszej ofercie znajdziesz zarówno niewielkie czajniki, jak i większe modele o pojemności nawet 1,4 litra. 

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49