Zamów do 23:00 - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

00 g 00 m 00 s

Sprężynowe wiatrówki karabinki z bocznym naciągiem

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
Schowaj Czytaj więcej

Wiatrówki karabinki z bocznym naciągiem to najwygodniejsze wiatrówki do strzelania w pozycji leżącej. Podobnie jak pozostałe typy wiatrówek sprężynowych, karabinki te wyposażone są w dźwignie naciągu, jednakże w tym przypadku jest ona umieszczona z boku cylindra. Śrut w wiatrówkach z bocznym naciągiem jest wystrzeliwany przez sprężone powietrze. Zastosowanie napędu sprężynowego pozwala na ekonomiczną eksploatację — do pracy nie jest wymagane osobne zasilanie czy dodatkowe akcesoria. Łatwość obsługi i bezpieczeństwo użytkowania.

Wiatrówki karabinki z bocznym naciągiem to trzeci typ wiatrówek sprężynowych. Karabinki tego typu otrzymały swoją nazwę od swojego charakterystycznego układu mechanizmu. Za naciąg odpowiada dźwignia umieszczona z boku cylindra — z lewej lub prawej strony korpusu. Taki system pozwala na wygodne i łatwe strzelanie w pozycji leżącej — nie trzeba zmieniać pozycji, aby naciągnąć dźwignie przeładowania. Podobnie jak wiatrówkach z dolnym naciągiem, tak i w tych karabinkach lufa pozostaje nieruchoma podczas naciągu mechanizmu.

Wiatrówki z bocznym naciągiem występują w konstrukcjach klasycznych, jak i zbliżonych do systemy bezkolbowego - bullpup. Łoża tego typu wiatrówek wykonane są z lakierowanego drewna lub wytrzymałego tworzywa sztucznego. Na grzbiecie cylindra w karabinkach z bocznym naciągiem umieszczona jest 11 mm szyna montażowa, dzięki której można na nim zamontować dowolną lunetę celowniczą. Montaż lunety pozwala na długie i celne strzały. Wiatrówki karabinki z bocznym naciągiem to doskonały wybór zarówno dla początkujących strzelców, jak i zaawansowanych.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49