Zamów do 23:59 - kurier DHL z dostawą na jutro

00 g 00 m 00 s

Wiatrówki BSA

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj
Materiał osady
Klasa celności
Odrzut
Rodzaj śrutu
Energia początkowa
Blowback
Napęd wiatrówki
Magazynek
Przeładowanie śrutu
Przyrządy celownicze stałe
Możliwość montażu celownika optycznego

14 produktów

 1. (124)
  Wysyłka: Natychmiast
  349,00 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  3999,00 zł
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  2499,00 zł
 4. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  2499,00 zł
 5. Brak towaru

 6. Brak towaru

 7. Brak towaru

 8. Brak towaru

 9. Brak towaru

14 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Poniżej przedstawiamy ofertę wiatrówek BSA, czyli Birmingham Small Arms. Jest to angielska firma o bardzo ciekawej historii, ponieważ na rok jej założenia przypada druga połowa XIX wieku! Wtedy to czternastu rusznikarzy z Birmingham postanowiło założyć faktorię, która miała produkować broń wspierającą rząd brytyjski podczas Wojny Krymskiej. Po zakończeniu konfliktu nie spoczęła jednak na laurach i prężnie się rozwijała. Ciekawostką jest fakt, że w późniejszych latach BSA produkowała nie tylko broń, ale i sprzęt motoryzacyjny. Jeżeli chodzi o dorobek rusznikarski, to zawdzięczamy tej firmie legendarne już pistolety maszynowe Sten MK.II - była to broń wykorzystywana w walce antyhitlerowskiej, także na terytorium Polski. Dziś firma z siedzibą w Southapmton produkuje wiatrówki oraz limitowane wersje motocykli w stylu retro. Znakami rozpoznawalnymi BSA zawsze była solidność i pieczołowitość wykonania zarówno broni, jak i sprzętu motoryzacyjnego. Dziś przedstawimy Ci sprzęt z tej pierwszej kategorii.

Na początek wyjaśnijmy, czym jest wiatrówka. Jest to broń strzelająca ołowianym śrutem za pomocą sprężonego powietrza. W Polsce możesz posiadać każdą wiatrówkę bez zezwolenia, o ile nie przekracza siły 17J. Wystarczy, że wybierzesz się do sklepu lub za pomocą kilku kliknięć dokonasz zakupu na naszej stronie – i gotowe! Możesz cieszyć się strzelaniem na dalekie odległości do tarczy lub puszek – wedle Twojego uznania. Pamiętaj jednak, żeby odpowiednio zabezpieczyć obszar, na którym odbywa się strzelanie, ponieważ śrut wystrzelony z wiatrówek BSA może polecieć nawet na kilkaset metrów, jeśli nie napotka żadnej przeszkody! Powinieneś także zawsze strzelać w okularach balistycznych. Wiatrówki BSA dzielimy na sprężynowe oraz PCP. Wszystkie modele posiadają gwintowane lufy, które nadają śrutowi odpowiedniej rotacji podczas strzelania. Sprężynowe, jak model Lighting XL SE GRT, musimy przeładować po każdym strzale, łamiąc lufę i ładując do niej śrut. Jest ona wyposażona w system tłoka azotowego sprężającego powietrze, dzięki czemu redukuje on drgania podczas strzału oraz sprawia, że wiatrówka jest cichsza. Sztandarowym obecnie modelem są wiatrówki BSA z serii Bucaneer, które są już zasilane z kartusza na sprężone powietrze oraz wyposażone w dziesięciostrzałowy magazynek, dzięki czemu nie musimy ładować co chwilę śrutu. Kartusz, do którego pompujemy ciśnienie do ponad 230 barów, jest w stanie oddać nawet 100 strzałów na jednym zbiorniku, a powietrze uzupełniamy pompką lub poprzez przetoczenie go z butli nurkowej.

Pamiętaj, że nie powinno się opróżniać kartusza do końca, gdyż ciężko będzie go z powrotem napełnić. Ostrzega przed tym umieszczony pod lufą manometr. Wiatrówki PCP są bezodrzutowe oraz zapewniają najlepszą celność w swojej klasie. Zwróć uwagę, że wiatrówki BSA nie posiadają mechanicznych przyrządów celowniczych, więc powinieneś zaopatrzyć się w dobrą lunetę; właściwym wyborem będzie powiększenie przynajmniej 3-9x na montażu 11 mm, aby wyciągnąć z wiatrówki to, co najlepsze. Dla kogo są przeznaczone wiatrówki BSA? Dla wszystkich pasjonatów strzelectwa na dalekie dystanse oraz ludzi ceniących jakość i perfekcję wykonania. Wybierając wiatrówkę firmy BSA, otrzymujesz niespotykane wykończenie, estetyczny wygląd oraz jeden z najlepszych parametrów strzelniczych ze wszystkich dostępnych na rynku wiatrówek. Ręcznie wykonane łoża z bukowego lub orzechowego drewna cieszą oko jakością wykonania, a ryflowane powierzchnie wspomagają chwyt podczas strzelania. Podczas rodzinnych spotkań bez problemu urządzisz turniej strzelecki nawet na kilkadziesiąt metrów - i mówimy tu o sportowej tarczy 14×14 cm! Brak odrzutu oraz stabilność wiatrówek firmy BSA powoduje, że mogą z niej strzelać nawet najmłodsi użytkownicy. Pamiętaj, że wiatrówkę powinno się przechowywać w odpowiednim pokrowcu oraz raz na jakiś czas przesmarować. Inny smar będzie potrzebny do konserwacji części zewnętrznych, a inny do wnętrza lufy. Osobną uwagę trzeba poświęcić drewnu. Odpowiednio czyszcząc i konserwując wiatrówkę, sprawisz, że będzie Ci służyć przez wiele lat, dając dużo radości ze strzeleckich sukcesów.