Nóż, który producent określa jako EDC, ze stałą głownią. Ostrze typu straight back. Rękojeść dobrze wyprofilowana i wygodna wykonana z szorstkiej Micarty, dzięki czemu chwyt jest pewny. W zestawie jest kydexowa pochwa, która spełnia swoje zadanie. Biorąc pod uwagę aktualną cenę sensowny zakup.
lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Nóż typu neck do codziennego noszenia przy sobie (EDC). Został zaprojektowany przez Radosława Łęgowika oraz wykonany z wytrzymałej stali O2 Bohler K720 o twardości 59 HRC. Ostrze o profilu straight-back zostało poprowadzone szlifem półpłaskim, co zapewnia dobre właściwości tnące.
Rękojeść wykonana z Micarty pozwala na wygodny chwyt podczas pracy z narzędziem. Dodatkowo karbowanie na grzbiecie noża pozwala na pewne oparcie kciuka. Na końcu rękojeści znajduje się otwór, który pozwala na przeplecenie linki zabezpieczającej przed zgubieniem.
W zestawie znajduje się pochwa z Kydexu do zawieszenia na szyi lub noszenia przy pasie.
Stal: O2 Bohler K720
Długość ostrza: 66 mm
Rękojeść: Micarta
Kabura: Kydex
Długość całkowita: 163 mm
Producent: Libra Knife Works, Polska
Polski projekt
Radosław Łęgowik to polski twórca noży i założyciel marki LKW - Libra Knife Works. Od 2007 roku ręcznie projektuje i wykonuje noże oparte na własnych wzorach - każdy egzemplarz powstaje w jego pracowni z pełną kontrolą procesu, łącznie z hartowaniem i obróbką cieplną. Oferta obejmuje zarówno noże taktyczne o nowoczesnej stylistyce, jak i w pełni użytkowe noże survivalowe.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 66 mm |
| Grubość głowni | 3,3 mm |
| Profil głowni | Straight Back |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 163 mm |
| Stal ostrza | O2 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Micarta |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 103 g |
| EAN | 5904933560851 |
| Kod producenta | 02LKW029 |
| Producent | LKW |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 6
-
-
Nóż jest dobrze wykonany, lekki i można go zamocować również do pasa. Zastąpił mi foldery i inne składaki jako edc. Polecam. Solidna konstrukcja i ostry. Warto zakonserwować woskiem.
-
Świetny mały nóż full tang. Waży niewiele i prawie go nie czuć. Nóż do kieszeni, na szyję i nawet do pasa. Dobrze leży w dłoni i jest bardzo ostry. Goli od razu po wyciągnięciu z pudełka
-
Nóż wygodny, mały, lekki i mocny. Wszystko ładnie pięknie gdyby nie ta rdza na ostrzu niemal od samego patrzenia. Trzeba po każdym użyciu konserwować, bo zostają ślady.
-
Fajny dobrze wykonany nóż, mały ale ma dobrze wyprofilowaną i mega wygodną rękojeść, kydex jest ok i dobrze trzyma nóż, ogólnie fajny neck z dobrych materiałów w rozsądnych pieniądzach
-
Genialny nóż jako neck od edc. On dosłownie nic nie waży i nie czuć go wcale na szyi. A wykonany jest kapitalnie. Polecam bardzo serdecznie każdemu, bo naprawdę warto
Brak opinii