Chat with us, powered by LiveChat

Wybierz "Paczka w Weekend" i zamów z dostawą w sobotę!

Krzesiwa magnezowe (z magnezją)

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj

14 produktów

 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  39,00 zł 49,00 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 2. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  99,99 zł
 3. (6)
  Wysyłka: Natychmiast
  35,00 zł
 4. (6)
  Wysyłka: Natychmiast
  26,36 zł
 5. (0)
  Wysyłka: w 24 godziny
  29,45 zł
 6. Brak towaru

 7. Brak towaru

 8. Brak towaru

 9. Brak towaru

 10. Brak towaru

14 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Krzesiwo magnezowe jest przydatnym gadżetem survivalowym, dzięki któremu w prosty sposób rozpalisz ogień. Sprawdzi się podczas różnych wypraw outdoorowych i bushcraftowo-survivalowych. Zaletą krzesiw magnezowych jest ich długa żywotność (niektóre modele starczają na kilka tysięcy użyć) i odporność na wodę. Jeśli poszukujesz narzędzia do krzesania i rozpalania ognia, sprawdź naszą ofert krzesiw magnezowych. 

Krzesiwa z magnezją to następcy krzesiw ferrocerowych. Krzesiwa magnezowe oprócz ferrocerowego pręta, zostały wyposażone w blok magnezowy, który wykazuje dobre właściwości pirotechniczne i służy jako rozpałka. Używanie krzesiwa nie jest skomplikowane. W pierwszej kolejności należy zetrzeć niewielką ilość bloku magnezowego. Co istotne nie wymaga to specjalnych narzędzi, można do tej czynności użyć na przykład scyzoryka (choć w niektórych modelach dołączono specjalny iskrownik). Następnie wspomnianym ostrzem należy trzeć energicznie o krzesiwo do momentu, w którym magnezowa podpałka zacznie się żarzyć. Ostatnim etapem jest ułożenie na wierzchu palącej się magnezji na przykład kory drzew, cienkich gałązek lub waty. Warto jednak zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa przy używaniu krzesiw z magnezją: jeżeli trwa pora sucha, uważaj, aby nie rozpalać w wietrznym miejscu, ponieważ iskry niesione wiatrem mogą zaprószyć ogień w lesie i spowodować rozległy pożar.  

Krzesiwa magnezowe to skuteczne narzędzia, które często uchodzą za niezawodne. Z ich pomocą bez problemu rozniecisz ogień nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, jak na przykład podczas ulewnego deszczu. Z uwagi na to będą stanowić dobre wyposażenie również dla preppersów czy na sytuacje awaryjne. Warto wyposażyć się w krzesiwo magnezowe wojskowe, które nie zajmie wiele miejsca w plecaku lub domu, a zapewni wygodne i skuteczne rozpalenie ognia.