Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Pistolety i rewolwery ASG - Green Gas i CO2

Schowaj Czytaj więcej

W poniższej kategorii produktowej znajdziesz szeroki wachlarz przeróżnych modeli pistoletów oraz rewolwerów służących do rozgrywek ASG, strzelania rekreacyjnego do tarczy dla młodszych użytkowników oraz do treningu strzeleckiego bez użycia broni palnej. Na początek wyjaśnijmy sobie skrót ASG – Air Soft Gun określa się jako repliki broni palnej w skali 1:1, strzelającymi plastikowymi kulkami (BB) o średnicy 6mm. Pochodzi od angielskiego słowa Airgun oznaczającego wiatrówkę, które w połączeniu ze słowem ,,soft” uświadamia nam, że repliki mają mniejszą siłę od wiatrówek, dzięki czemu są bezpieczniejsze. Nadal jednak nie tylko zalecana, a wręcz obowiązkowa jest ostrożność w użytkowaniu jak w przypadku prawdziwej broni.

Pistolety oraz karabiny ASG są wymaganym elementem podczas rozgrywek airsoftowych, czyli symulowanych walk taktycznych dwóch lub więcej zespołów wyposażonych w repliki ASG strzelające plastikowymi kulkami. Podczas takich rozgrywek obowiązkowym elementem jest noszenie okularów balistycznych chroniących oczy przed ewentualnymi urazami. ASG jest sportem podobnym do paintballa. Różnica jest taka, że podczas paintballa wykorzystuje się rozpryskujące kulki z farbą, które zostawiają ślady na ubraniu, natomiast podczas rozgrywek airsoftowych sami musimy się przyznać do celnego trafienia przez przeciwnika. Jest to całkiem nowa, budująca kondycję oraz wspomagająca umiejętność pracy zespołowej, dyscyplina sportu. W ofercie znajdziesz pistolety ASG CO2 oraz rewolwery ASG zasilane CO2. Są to przeróżne repliki zasilane kartuszami ze sprężonym powietrzem, najczęściej o standardowej pojemności 12g. Są to pistolety samopowtarzalne, dzięki czemu nie musimy za każdym razem przeładowywać zamka, aby strzelić, lecz wystarczy załadować magazynek kartuszem z CO2 oraz kulkami, a pistolet po pociągnięciu za spust będzie podawać kolejną kulkę do momentu wystrzelania wszystkich. Wersje pistoletów ASG CO2 mogą mieć oznaczenie GNB (Gas Non Blow-Back) lub GBB (Gas Blow-Back). Wersje GNB nie będą posiadały ruchomego zamka, co zwiększy prędkość początkowo kulki, ale nie będzie przypominało broni palnej. Z drugiej strony GBB podczas strzelania przypomina zachowanie broni palnej – ruchomy zamek podczas oddawania strzałów i zatrzymanie w tylnej pozycji po opróżnieniu magazynka, ale kosztem mocy. Podobna zasada działa także w pistoletach green gas.

Uwaga! Pistolety zasilane nabojami CO2 wymagają konserwacji silikonowym smarem, który zabezpieczy uszczelkę, aby ta nie puszczała gazu bez oddawania strzałów. Dobrym pomysłem jest także przestrzelenie pistoletu specjalnym nabojem czyszczącym zawierającym w sobie silikon, który pomoże nam przeczyścić zawór CO2. Rewolwery oraz pistolety green gas są zasilane za pomocą butli z green gazem, który zawiera już w sobie silikon uszczelniający magazynek. Przy wyborze naszej nowej repliki ASG, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na prędkość wylotową kulki i dobrać ten parametr do charakterystyki naszego strzelania. Jest ona określana w FPS-ach, czyli stopach na sekundę. Podczas rozgrywek airsoftowych powinna ona oscylować w granicach ~350 FPS, aby replika spełniała funkcję tzw. boczniaka lub broni bocznej, którą wykorzystamy przeciwko innemu graczowi ASG z odległości poniżej dziesięciu metrów. To od organizatora imprezy airsoftowej zależy jednak ostatnie słowo w przypadku siły dopuszczanych do rozgrywki replik. Wyższe prędkości dobrze sprawdzą się podczas rekreacyjnego strzelania do tarczy. Wybierz model pistoletu, który swoim wyglądem sprosta Twoim oczekiwaniom – w ofercie posiadamy repliki pistoletów takich firm jak Glock, Beretta, Colt, Sig Sauer czy H&K. Jeżeli jesteś fanem sześciostrzałowych replik rewolwerów ASG CO2 lub green gas, to także znajdziesz coś dla siebie! Ponad to w tej kategorii znajdują się repliki z popularnych gier komputerowych takich jak Rust (Rust bronie).

Ustaw kierunek malejący

362 produkty

 1. (80)
  Wysyłka: Natychmiast
  179,99 zł
 2. (44)
  Wysyłka: Natychmiast
  249,00 zł
 3. (23)
  Wysyłka: Natychmiast
  829,00 zł
 4. (52)
  Wysyłka: Natychmiast
  659,00 zł
 5. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  599,00 zł
 6. (4)
  Wysyłka: Natychmiast
  829,00 zł
 7. (4)
  Wysyłka: Natychmiast
  599,00 zł
 8. (11)
  Wysyłka: Natychmiast
  869,00 zł
 9. (37)
  Wysyłka: Natychmiast
  749,00 zł
 10. (6)
  Wysyłka: Natychmiast
  649,00 zł
Ustaw kierunek malejący

362 produkty

   

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49