ZIMOWA WYPRZEDAŻ DO -50% - OSTATNIE DNI
Zamów teraz - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

Szalokominiarki dla klas mundurowych

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Cena (Od najniższej)
 3. Cena (Od najwyższej)
 4. Ocena (Od najniższej)
 5. Ocena (Od najwyższej)
 6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj

23 produkty

 1. (19)
  Wysyłka: Natychmiast
  24,99 zł 29,99 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
 2. (84)
  Wysyłka: Natychmiast
  20,00 zł 25,00 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
 3. (198)
  Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł
 4. (45)
  Wysyłka: Natychmiast
  15,00 zł 19,99 zł
  Oszczędzasz 4,99 zł
 5. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 31,00 zł
 6. (6)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 31,00 zł
 7. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 31,00 zł
 8. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  Już od 34,00 zł
 9. (1)
  Wysyłka: w 24 godziny
  39,99 zł 49,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł

23 produkty

Schowaj Czytaj więcej

Ważnymi dodatkami odzieżowymi, które mogą znaleźć się na liście zakupów młodego rekruta, mogą być szalokominiarki dla klas mundurowych. Jest to element garderoby uzupełniający odzież, który jest bardzo praktyczny i potrafi pełnić wiele funkcji. W zależności od rozmiaru szalokominiarki, może ona służyć jako szalik uzupełniający mundur w okresie, kiedy temperatury są nieco mniej sprzyjające. Drugą podstawową funkcją takiego dodatku, jest możliwość zastosowania jako kominiarka. Sama kominiarka może zarówno chronić twarz przed odmrożeniami, jak i być stosowana jako pierwsza warstwa ochronna u osób korzystające z hełmów. Wiele różnych jednostek specjalnych korzysta również z kominiarki, aby utrudnić identyfikację funkcjonariuszy przez niepożądane osoby. 

Sam pomysł połączenia tych kilku zastosowań w jednym produkcie, upowszechnił się w czasie II Wojny Światowej, gdzie był stosowany zarówno przez Brytyjczyków, jak i Niemców. Szalokominiarki były szyte specjalnie dla brytyjskich jednostek Commando, a w wojsku niemieckim były elementem umundurowania Wehrmachtu. Obecnie nadal wiele formacji wojskowych korzysta z tego rozwiązana, Brytyjczycy dalej ubierają rekrutów Royal Marines Commando w szalokominiarki, a w Polsce korzysta z tego zarówno Marynarka Wojenna, Wojska Lądowe, jak i Siły Powietrzne. Kolor takiego dodatku może się różnić w zależności od danej formacji. Najczęściej spotykane są kolory takie jak: czarny, stalowy i oliwkowy/zielony. Do produkcji szalokominiarek dla klas mundurowych najczęściej wykorzystuje się materiały, takie jak: poliester, wełna lub bawełna. Za produkty o najwyższej jakości uznawać można modele wykonane z wełny typu merino. Jest to materiał pozyskiwany z konkretnego gatunku owiec, które przystosowały się do życia w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, gdzie latem temperatura potrafi osiągać prawie 40ºC, a zimą -20ºC. Dzięki temu, produkty wytworzone z takiego materiału, świetnie ochronią nas przed zimną temperaturą, natomiast latem, nie będą powodować dyskomfortu przy wyższych temperaturach. Materiał ten cechuje się bardzo dobrymi właściwościami antybakteryjnymi, przez co nie pochłania przykrego zapachu.

Szalokominiarka dla klas mundurowych, dzięki swojej funkcjonalności, będzie świetnym dodatkiem do odzieży. Oprócz klas mundurowych, jest to rozwiązanie bardzo często wybierane przez fanów zimowego trekkingu, graczy ASG i wielu innych osób prowadzących aktywny tryb życia. Szalokominiarka może świetnie regulować naszą termikę, poprzez dogrzewanie nas, gdy temperatura staje się niesprzyjająca, a także będzie doskonale chronić przed wiatrem. Za odpowiedni komfort, oprócz wybranego przez nas materiału, dba również konstrukcja w formie komina. Często jest ona wykonana w technologii bezszwowej, dzięki czemu niezależnie od sposobu w jaki będziemy użytkować szalokominiarkę, nie będzie ona powodować podrażnień naszego ciała. Poszukujących szalokominiarek dla klas mundurowych, gorąco zachęcamy do zapoznania się z produktami dostępnymi w naszym sklepie Militaria.pl. Posiadamy zróżnicowany wybór produktów, zarówno pod względem materiału, rozmiaru, jak i kolorystyki. Dzięki temu każdy będzie w stanie znaleźć model odpowiadający jego oczekiwaniom.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49