Dobrej jakości narzędzie do samoobrony, duża ilość, według mnie wystarczy na co najmniej 50 użyć. Również do ochrony obszaru spełniło moje wymagania. Skład jest w porządku, można poczuć się bezpiecznie z tym gazem. Są lepsze, ale ten nie należy do najsłabszych gazów. Producent zadbał o szczegóły i jest dobrze wykonany. Łatwy w użyciu w każdej sytuacji. Polecam innym, dobry produkt.
Gaz pieprzowy Wilderness na niedźwiedzie, wilki i dziki - 330 ml
Gaz pieprzowy Wilderness na niedźwiedzie, wilki i dziki - 330 ml
Gaz pieprzowy o podwyższonej ostrości, przeznaczony do obrony przed agresywnymi zwierzętami, takimi jak niedźwiedzie czy wilki. Przydatny poza domem, na działce, na terenie obozowiska lub podczas wędrówki w parkach narodowych zamieszkiwanych przez duże, niebezpieczne ssaki, takie jak niedźwiedzie, wilki czy dziki. Gaz jest nietoksyczny, przyjazny dla środowiska i dostępny bez konieczności posiadania zezwolenia.
gwarantowany skład mieszanki
Substancja czynna rozpraszana jest w postaci stożkowej chmury, która umożliwia skuteczne trafienie poruszającego się celu na dystansie do 8 metrów. Formuła zawiera 15% OC (Oleoresin Capsicum) oraz 2,0% MC (Major Capsaicinoids), co przekłada się na ostrość mieszanki wynoszącą aż 3 000 000 SHU (Scoville Heat Units).
Kontakt z gazem powoduje silne podrażnienie oczu i ich mimowolne zamknięcie, a także oddziałuje na drogi oddechowe, skutecznie obezwładniając zwierzę i ograniczając jego zdolność do dalszej agresji.
sposób użycia
Sposób użycia: w przypadku zagrożenia należy zdjąć blokadę, wycelować w okolicę oczu zwierzęcia i zdecydowanie nacisnąć dźwignię. Rozpylać z odległości maksymalnie 6 metrów. Aby zakończyć działanie, wystarczy zwolnić nacisk.
Zasobnik wyposażono w blokadę dźwigni, zapobiegającą przypadkowemu rozpyleniu. Ergonomiczna konstrukcja z otworem na palec i spustem kciukowym umożliwia szybką i precyzyjną obsługę jedną ręką.
najważniejsze cechy
- pojemność 330 ml
- moc 3 000 000 Scoville Heat Units
- blokada
- zasięg skuteczny do 6 metrów
| Pojemność | 330 ml |
|---|---|
| Forma wyrzutu mieszanki | stożek |
| Zasięg skuteczny do | 6 m |
| Stężenie substancji drażniącej OC | 15 % |
| Zawartość kapsaicynoidów w OC | 13.3 % |
| Ostrość OC w skali Scoville'a | 3 mln SHU |
| Zawartość kapsaicynoidów w mieszance | 2 % |
| Barwnik znakujący napastnika | Nie |
| Wysokość pojemnika | 200 mm |
| Szerokość pojemnika | 60 mm |
| Wartość jednostkowa | 330 ml |
| Dioda LED | Nie |
| Mocowanie w zestawie | Nie |
| Waga | 340 g |
| Kraj produkcji | Polska |
| EAN | 5905317956758 |
| Kod producenta | 47707 |
| Producent | TM |
| Data ważności | 2029-09-01 |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 6
-
-
Ogólnie powiem tak, dobry mocny strumień, suma sumarum jestem z niego zadowolony. Ale stosunek ceny do pojemności i mocy środka drażniącego mógłby być lepszy.
-
Duża butelka, gaz w sprayu o dużym zasięgu i doskonałej jakości. Zabezpieczona przed przypadkowym użyciem, łatwa w obsłudze i naprawdę dobrze działa. Dostępna w dobrej cenie, można używać wielokrotnie do samoobrony. Zdecydowanie polecam.
-
Producent zaleca przetestowanie sprzętu tak że musiałem to zrobić i choć nie wiem czy ratuję tyłek przed misiami to wiem że jest moc. Pokaźna chmurka o sporym zasięgu, sprawdzałem z wiatrem w plecy ale nie dłużej jak sekundę zajęło żebym i ja poczuł jego zapach.
-
Oto moja przygoda z tym produktem: podczas nocnego spaceru przez las niosłem go w ręce, żeby był natychmiast gotowy do użytku. No i po około kilometrze pojemnik obluzował się i po prostu odpadł od głowicy. Daję dwie gwiazdki bo strumień gazu jest dość mocny.
-
Pojemność robi robotę, skład ok, można czuć się bezpiecznie z tym gazem. Owszem są lepsze, ale i ten nie należy do słabych gazów. Producent zadbał o szczegóły, dobrze wykonany.
Brak opinii