Świetna jakość, szybka dostawa z Militaria.pl
Nóż składany Boker Plus Rocket Titan
Kompaktowy nóż składany typu pocket knife zaprojektowany przez Darriela Castona. Głownia o profilu Sheepfoot wykonana jest ze stali nierdzewnej 9Cr13CoMoV, charakteryzującej się dobrym utrzymywaniem ostrości. Rękojeść wykonano z tytanu, a ostrze w pozycji otwartej blokowane jest za pomocą blokady typu Liner Lock.
Stal nierdzewna 9Cr13CoMoV
Klinga została wykonana ze stali nierdzewnej 9Cr13CoMoV, cechującej się dobrą odpornością na korozję oraz dobrą zdolnością do utrzymania ostrości. Po odpowiedniej obróbce cieplnej uzyskuje twardość na poziomie 58–60 HRC, do czego przyczynia się dodatek kobaltu.
Głownia o profilu Sheepfoot, wykończenie Bead Blast
Gładkie ostrze o profilu Sheepfoot ma długość 44 mm i grubość 3,2 mm. Wyprowadzono je szlifem płaskim symetrycznym, który zapewnia dobrą kontrolę cięcia oraz łatwe ostrzenie. Wykończenie klingi metodą piaskowania (Bead Blast) nadaje jej jednolitą, matową powierzchnię, poprawia estetykę oraz minimalizuje refleksy świetlne, zapewniając dyskrecję.
Tytanowa rękojeść
Rękojeść noża łączy nowoczesne wzornictwo z lekkim i wytrzymałym tytanem, który zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Na końcu chwytu znajduje się otwór umożliwiający przewleczenie linki zabezpieczającej przed zgubieniem.
Stabilna blokada liner lock
Nóż otwierany jest za pomocą wycięcia w głowni (thumb slot), co umożliwia wygodne rozłożenie klingi jedną ręką. W pozycji otwartej głownia blokowana jest za pomocą blokady Liner Lock, charakteryzującej się dużą wytrzymałością i stabilnością.
Najważniejsze cechy
- stal 9Cr13CoMoV
- głownia o profilu Sheepfoot
- wykończenie klingi Bead Blast
- rękojeść wykonana z tytanu
- otwieranie ostrza za pomocą wycięcia w głowni
- blokada Liner Lock
- otwór na linkę zabezpieczającą
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem – „Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 44 mm |
| Grubość głowni | 3,2 mm |
| Profil głowni | Sheepsfoot |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 107 mm |
| Kolor główny | Grey |
| Zbijak do szyb | Nie |
| Stal ostrza | 9Cr13MoV |
| Sposób otwierania | Wycięcie na paznokieć |
| Materiał rękojeści | Tytan |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 38 g |
| EAN | 4045011186363 |
| Kod producenta | 01BO264 |
| Producent | Boker |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii