Nóż rozpad mi się w ten sam dzień co go odebrałem. Chwile pobawiłem się nożem i odpadła o niego część. Nie polecam tego produktu słaba jakość i wykonanie.
Nóż składany motylek Joker JK805 Full Black Coated
Solidny nóż typu motylek, swoją konstrukcją nawiązujący do klasycznych noży balisong wykonywanych na Filipinach. Głownia o profilu Reverse Tanto została wykonana ze stali nierdzewnej 3Cr13MoV.
rękojeść skręcana śrubami, blokada notch
Rękojeść składa się z dwóch ramion, które po otwarciu spinane są w tylnej części blokadą typu notch. Oś obrotu ramion skręcona śrubami. Cały nóż został pokryty czarną powłoką, która zwiększa odporność na zarysowania.
Najważniejsze cechy
- głownia o profilu Reverse Tanto
- ostrze wykonane ze stali 3Cr13MoV
- gładkie ostrze
- czarna powłoka zwiększająca odporność na zarysowania
- rękojeść ze stali nierdzewnej
- blokada typu Notch
- rama skręcana śrubami
Militaria.pl jest dystrybutorem marki Joker.
Joker to hiszpańska marka noży, założona w 1987 roku w Albacete - mieście z głębokimi tradycjami rzemieślniczymi w produkcji noży. Łączy rzemiosło z nowoczesnymi technologiami, tworząc ręcznie noże bushcraftowe, survivalowe, myśliwskie, taktyczne oraz składane (navajas) z użyciem materiałów takich jak stal Sandvik 14C28N, Micarta czy poroże jelenia. Popularne modele to Artica, Ranchera, a także nowości zaprezentowane podczas IWA 2025 - między innymi Oso TS1 oraz imponujące Bowie 9.45″ z rękojeścią z poroża jelenia i ostrzem z Bohler N695. Marka oferuje jedną z najszerszych gam noży w Europie, a jej wyroby cieszą się uznaniem zarówno użytkowników outdoorowych, jak i kolekcjonerów.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Balisong (motylek) |
| Długość głowni | 97 mm |
| Grubość głowni | 2,8 mm |
| Profil głowni | Reverse Tanto |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Typ blokady | Notch Lock |
| Długość całkowita | 229 mm |
| Stal ostrza | Nierdzewna |
| Sposób otwierania | Balisong (motylek) |
| Materiał rękojeści | Stal |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 162 g |
| EAN | 8435341305071 |
| Kod producenta | JKR805 |
| Producent | Joker |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 3
-
-
Cena adekwatna do jakości. Nożyk to bardziej zabawka niż narzędzie ale cena też jest śmiesznie niska. Do zabawy może być, nie szkoda zniszczyć podczas użytkowania.
-
Do nauki zabawy będzie odpowiedni po zaklejeniu gwintów, żeby nie pogubić śrubek. Jak na tą cenę wykonany poprawnie i mechanicznie też jest ok. Polecam początkującym.
Brak opinii