Bardzo dobrej jakości nóż ratowniczy. Aby ciąć efektywnie, należy prowadzić rękojeść równolegle do ciętej powierzchni, gdyż jeżeli będzie inaczej, wtedy nóż zacznie szarpać. Piłka do lin przedniej jakości. Bardzo dobry nóż, aby nosić na EDC.
Składany nóż ratowniczy z ząbkowanym ostrzem i zaokrąglonym czubkiem. Głownia wykonana została ze stali nierdzewnej AUS-8 charakteryzującej się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na wykruszenia i korozję.
Głownia wykończona została powłoką PVD, która chroni przed drobnymi zarysowaniami i nie odbija światła. Umieszczony na końcu głowni hak umożliwia bezpieczne cięcie materiału. Ząbkowane ostrze ułatwia cięcie lin, sieci i innych włókien. Wyprofilowana rękojeść z antypoślizgową fakturą wykonana została z wytrzymałego, odpornego na uszkodzenia i szkodliwe działanie wysokich temperatur oraz związków chemicznych poliamidu PA 66.
Kołek pod kciuk pozwala na szybkie i łatwe otwieranie. W pozycji otwartej głownia blokowana jest za pomocą wygodnej w obsłudze blokady Liner Lock. Dodatkowo model RKY-2 wyposażony jest w przecinak do pasów i zbijak do szyb.
Dane techniczne
Długość głowni: 95 mm
Grubość głowni: 3 mm
Stal: nierdzewna AUS-8
Ostrze: ząbkowane
Rękojeść: poliamid PA 66
Blokada: Liner Lock
Otwieranie: kołek pod kciuk
Długość całkowita: 217 mm
Waga: 168 g
Producent: ESP (Euro Security Products), Republika Czeska
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki ESP.
Euro Security Products (ESP) to jeden z największych na świecie producentów wyposażenia dla sektora bezpieczeństwa oraz policji. Firma działa od 1992 roku i specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnego sprzętu, takiego jak pałki teleskopowe, kajdanki, paralizatory, latarki taktyczne, noże ratownicze czy lustra inspekcyjne. ESP jest szczególnie znana z produkcji jednych z najlepszych pałek teleskopowych, używanych przez służby mundurowe niemal z całej Europy. Firma ma certyfikat ISO 9001 i liczne patenty, co potwierdza jej zaawansowanie technologiczne oraz niezawodność.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ratowniczy |
| Długość głowni | 95 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Inne |
| Rodzaj ostrza | Ząbkowane |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 217 mm |
| Stal ostrza | AUS-8 |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 168 g |
| EAN | 8594007490312 |
| Kod producenta | RKY-02 |
| Producent | ESP |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 2
-
-
Nóż bardzo solidnie wykonany; idealne spasowanie elementów, brak jakichkolwiek luzów. Dobrze trzyma ostrość. Idealny na służbę. Polecam!
Brak opinii