MĘSKIE PREZENTY
Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Czapki dla klas mundurowych

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Rozmiar
Dostępność
Płeć
Okazje
Producent
Cena
Zastosuj
Materiał
Elastyczność materiału
Regulacja obwodu
Panel velcro na naszywkę

7 produktów

7 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Jednym z podstawowych obowiązkowych elementów wyposażenia szkolnego oprócz munduru, mogą być czapki dla klas mundurowych. Muszą one posiadać odpowiedni fason i kolor, a także być zgodne z określonymi wymogami i wytycznymi. Dzięki spełnieniu tych wymagań, dana szkoła może posiadać klasę, która będzie uznawana jako Certyfikowana Wojskowa Klasa Mundurowa.

Dla ułatwienia skompletowania umundurowania utworzyliśmy specjalną kategorię produktową, w której znajdziesz wiele czapek dla klas mundurowych, wpisujących się w przyjęte wytyczne. Jako podstawowe rozróżnienie, można przyjąć podział na czapki letnie oraz zimowe. Czapki letnie to przeważnie klasyczne czapki z daszkiem, których kolor może być dobierany pod względem konkretnego profilu klasy. Dla klas policyjnych często jest to kolor czarny, a dla klas wojskowych w polskim kamuflażu WZ.93. Dla uzyskania jak najwyższej trwałości takich produktów, wiele z nich stworzonych jest z materiału wykonanego w technologii Rip-Stop. Polega ona na wzmacnianiu materiału poprzez wplatanie w niego, w regularnych odstępach, materiałowych wstawek o większej wytrzymałości. Dodatkowo czapki z daszkiem mogą posiadać wszyty panel velcro, umożliwiający montaż emblematu naszej jednostki lub klasy, czy też rzepu z naszym nazwiskiem. Dzięki wszytej z tyłu taśmie możemy bezproblemowo regulować obwód czapki wedle własnych potrzeb.

Kolejnym rodzajem czapek dla klas mundurowych są modele przeznaczone na nieco chłodniejsze warunki atmosferyczne. Do produkcji takich czapek wykorzystuje się bardzo zróżnicowane materiały, od syntetycznego akrylu, przez poliester do bawełny czy też wełny. Najczęściej spotykane są modele wykonane z poliestru znanego jako polar. Jest to lekki materiał charakteryzujący się bardzo dobrą izolacją ciepła. Zdecydowanym plusem modeli wykonanych z tego materiału jest zachowanie dobrych właściwości termicznych, nawet w przypadku zamoczenia. Czapki w zależności od materiału będą miały różną elastyczność, dlatego warto sprawdzić, czy rozmiar będzie odpowiedni do naszego obwodu głowy. Występują zarówno modele dostępne w kilku różnych rozmiarach, jak i uniwersalne. Odpowiedni dobór wielkości czapki zapewni nam jej odpowiednią funkcjonalność, czyli ochronę przed zimnem. Zbyt luźna czapka nie będzie w stanie zachować odpowiedniej izolacji przed niską temperaturą otoczenia. Zimowe czapki przeznaczone dla uczniów klas mundurowych nie mogą być też zbyt grube, dzięki czemu możemy zachować możliwość noszenia czapki pod hełmem, co skutecznie ochroni nas przed wychłodzeniem organizmu. Poszukując czapek dla klas mundurowych, zachęcamy do zapoznania się z modelami dostępnymi w naszym sklepie Militaria.pl. W naszej ofercie posiadamy wiele modeli, wykonanych z różnych materiałów oraz w wielu rozmiarach. Dzięki takiemu zróżnicowaniu, każdy będzie w stanie dobrać model spełniający jego oczekiwania.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49